П'ятниця, 30 Жовтня, 2020 - 15:29
04 Лют 2020

Укомплектована та модернізована: в Харкові гвардійські артилеристи опановують машину управління

Система ведення розвідки артилерійськими підрозділами стає більш сучасною і автоматизованою – на озброєння 3 оперативної бригади надійшли модернізовані машини управління командира батареї (дивізіону). Опановувати новітню техніку будуть артилеристи під час спеціальних зборів з відділеннями управління командирів батареї артилерії, які стартували в Харкові.

 

Перші зразки машини управління командира батареї (дивізіону) Національна гвардія отримала з заводу виробника минулого року. Харківські і маріупольські гвардійці-артилеристи, які беруть участь у спеціальному зборі, вперше стикаються з новацією, тож протягом чотирьох днів їм доведеться навчитися проводити розрахунки, визначати координати і установки для стрільби за допомогою автоматизованих систем. 

 

«Відповідно до пропозицій артилерії Східного територіального об’єднання  Головним управлінням НГУ протягом року була проведена робота щодо модернізації машин управління. Ми врахували досвід початку бойових дій на Донбасі, ті недоліки, які ця техніка мала в базовій застарілій комплектації, часів Радянського союзу. Техніка, на якій сьогодні будуть навчатися гвардійці, модернізована і укомплектована сучасними засобами зв’язку та розвідки артилерії. На даних машинах встановлені сучасні дизельні двигуни, кожна одиниця має на борту радіостанції «HARRIS», «Motorola», має три канали зв’язку, в тому числі і супутниковий. Це дозволяє приймати і передавати інформацію не лише з підрозділами Національної гвардії, а й Збройних сил України, що покращує взаємодію під час ведення спільних дій», - зазначив  офіцер відділу артилерії Головного управління Національної гвардії України  підполковник Сергій Цаплієнко.

 

Кожну з цих машин обладнано автоматизованими робочими місцями з встановленим програмним забезпеченням, що дозволяє обробляти, акумулювати інформацію, яка надходить від загальновійськової і артилерійської розвідки, проводити розрахунки для стрільби артилерії.

 

«Головним досягненням модернізованої моделі є те, що завдяки автоматизації процесу, час готовності артилерійського підрозділу до стрільби скорочується в десять разів, тобто вже через дві хвилини після заняття позиції розрахунок може зробити постріл», - говорить підполковник Цаплієнко.  

 

Учасники зборів майже всі з бойовим досвідом, їм вже доводилося використовувати обладнання, яке встановлено на машині управління, але на заняттях вони вивчатимуть використання всіх цих новацій в комплексі.

 

Командир взводу управління мінометної батареї ОЗСП «Азов» лейтенант Максим Юхимчук військової частини 3057 відмічає: «Дана система розвідки включає засоби оптичного спостереження, далекоміри, які дають змогу управляти вогнем під час здійснення маршу і з ходу. Виносні пункти управління розширюють діапазон ведення розвідки, як по фронту, так і вглибину. Електронні засоби обробки інформації, які встановлені на базі цієї машини збільшують швидкість переведення з похідного положення до бойового, зменшують кількість задіяного особового складу, підвищують якість обробки інформації, ну і головне дають перевагу артилерійським підрозділам над противником. Цільовий результат зборів – опанування екіпажами нових методів ведення розвідки і сучасного бою».

 

Збори триватимуть чотири дні, крім планових занять артилеристи матимуть змогу зустрітися і поспілкуватися із розробниками машини та обмінятися досвідом.

 

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ