Субота, 31 Жовтня, 2020 - 11:33
13 Лют 2016

У військовій частині 3066 Національної гвардії України відбулись урочисті заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

 

Вшанувати  тих, кому довелося воювати в чужих країнах, виконуючи бойовий наказ Батьківщини зібралися гвардійці Північного оперативно-територіального об’єднання НГУ, ветерани війни у Афганістані та ветерани-учасники українських миротворчих контингентів.

 

До меморіальної стели загиблим воїнам-інтернаціоналістам та учасникам миротворчих місій було покладено квіти.  Хвилиною мовчання у пам’ять про українців, які загинули під час воєн і конфліктів на територіях 16 країн світу, розпочався урочистий концерт у клубі військової частини.

 

Дата була обрана не випадково, це день виведення радянських військ з Афганістану у 1989 році, говорить почесний голова громадської організації «Афгано-чорнобильске братство «Побратими» Григорій Доценко, полковник у відставці:

 

«Це той день, коли матері перестали боятися дзвінків з воєнкомату. З цього дня перестали приходити похоронки, це день перемоги здорового глузду над тривалим безглуздям афганської війни. Хотілося би, щоб була така дата, неважливо, чи  вона буде у травні чи у червні, коли закінчаться всі бойові дії на сході України. Щоб над нами було мирне небо, світле сонце, а під нами наша земля».

 

Через горнило «афганської війни» (1979-1989 рр.) пройшли близько ста п'ятдесяти тисяч українців, 290 загинули, ще 62 - вважаються зниклими безвісті. Отримали поранення більш ніж 8 тисяч українців, 4 687 з них повернулися до рідних домівок інвалідами. Зараз у Національній гвардії та Збройних силах України служить близько 2 тисяч офіцерів і прапорщиків, які брали участь в афганській війні, близько 20 тисяч військовослужбовців, які виконували інтернаціональний обов'язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В'єтнамі, Ефіопії, на острові Куба та в багатьох інших "гарячих точках.  За останні роки українські військові побували в Грузії, Іраку, Македонії, Косово, Сьєрра-Леоне, Придністров'ї, Ефіопії, Лівані.

 

Тарас Ратушний,

фото Романа Герасіменко

відео Сергія Мясоєдова