П'ятниця, 7 Серпня, 2020 - 16:23
18 Травень 2016

У Сумах провели психологічний тренінг для дружин гвардійців

Маючи надійний тил, матимемо успіхи й на фронті. Це твердження наочно довели жінки-психологи громадської організації «Жіноча сила України», які минулого тижня відвідали сумську військову частину 3051 Національної гвардії України, де провели психологічний тренінг із жінками-членами сімей військовослужбовців.

 

Головним змістом подібних зустрічей є психологічна допомога, яку надають активістки ГО «Жіноча Сила України» жінкам наших військових, для того, щоб вони почували себе якомога краще і передавали свій настрій своїм чоловікам.

 

Під час зустрічі-тренінгу волонтери-психологи навчали жінок вправам самодопомоги з тілесно-орієнтованої терапії для емоційного розвантаження, знімати емоційні блоки тощо. Крім того, вони відповідали на особисті питання жінок щодо власного психологічного стану та стану чоловіка, ділилися досвідом.

 

Детальніше про діяльність і цілі ГО «Жіноча сила України» нам розповіла координатор проектів Оксана Сіренко: «Наша організація існує близько 2-х років. Спочатку ми діяли як волонтери, допомагаючи доставляти на фронт різноманітні речі для наших солдатів. До нас зверталося багато людей, переважно жінок, яким ми намагалися допомагати споряджати їхніх чоловіків на фронт. Проте згодом ми побачили, що ці жінки психологічно переживали доволі складні часи, адже їхні другі половинки перебували в зоні АТО, щодня ризикуючи своїм життям. У представниць прекрасної половини все частіше виникали питання, як поводитися в подібних ситуаціях, як не падати духом і підтримувати своїх воїнів. Саме так прийшла ідея дещо перепрофілюватися й почати надавати психологічну допомогу нашим жінкам. Адже психологічний клімат сім’ї – найголовніше, що може бути. А він залежить, перш за все, від жінки. Коли жінка спокійна, має чудовий настрій, впевнена у власних силах, – вона передає ці почуття усій родині, щодня роблячи її щасливою. Тому ми допомагаємо жінкам військовослужбовців, а також тим жінкам, які працюють в силових структурах, загартовувати власний характер і стресостійкість, щоб вони просто були щасливими. Адже, повторюсь, якщо жінка буде щасливою – буде щасливою й уся родина. А це сьогодні життєво необхідно. Коли солдат знає, що в нього вдома усе добре, його чекають, люблять і всіляко підтримують – йому легше виконувати певні завдання в зоні АТО».

 

Зазначимо, що усі жінки військової частини, які були присутні на заході, залишилися задоволеними тренінгом і вже чекають наступних занять. Так, вони висловили спільну думку про те, що такі зустрічі дійсно допомагають долати проблеми і певні життєві труднощі й почуватися краще. Зважаючи на те, що тренінг отримав схвалення в усіх жінок, керівництво військової частини буде і надалі проводити подібні  заняття із залучення фахівців-психологів  «Жіночої Сили України».

 

солдат Андрій Мороз

фото капітана Олександра Василенка