П'ятниця, 22 Січня, 2021 - 17:29
26 Жов 2020

У день місцевих виборів військовослужбовці забезпечили охорону громадського порядку на вулицях міст

 

25 жовтня громадяни України взяли участь у місцевих виборах. Це дата прийняття важливих рішень, здатних визначати подальшу долю місцевих громад. Втім для правоохоронців цей день вкрай відповідальний, оскільки вони забезпечували можливість вільного волевиявлення для усіх громадян держави.

 

Понад 10 тисяч військовослужбовців Національної гвардії України залучалися до служби по забезпеченню публічної безпеки під час виборчого процесу. Військовослужбовців несли службу на вулицях українських міст. До несення служби поблизу виборчих дільниць у понад 60 населених пунктах також залучались автопатрулі та кінологи зі службовими собаками.  У постійній готовності до виконання завдань перебувала авіація Національної гвардії України. 

 

З метою постійного моніторингу стану оперативної обстановки представники територіальних управлінь та військових частин Національної гвардії виконували завдання у  складі координаційних груп головних управлінь Національної поліції у всіх регіонах держави.

 

Щоб захистити конституційні права підлеглих та надати можливість максимальній кількості військовослужбовців залучитися до участі у виборах у військових частинах було перенесено розвід на службу з урахуванням часу, необхідного для голосування особовому складу перед заступанням,  а також після зміни зі служби. Завдяки якісній організації більшість нацгвардійців поєднали виконання завдань із участю у волевиявленні.

 

На маршрутах патрулювання, де несли службу військовослужбовці, суттєвих порушень громадського порядку зафіксовано не було.

 

Довідково: у період з 19 по 25 жовтня поточного року патрулями Національної гвардії України затримано та передано працівникам поліції 119 осіб, за підозрою у вчиненні злочину та 943 особи за адміністративні правопорушення. У затриманих вилучено: 1 стартовий пістолет, 1 пристрій травматичної дії та 8 набоїв калібру 9 мм до нього, 2 кастети (самостійно), 1 металеву «біту», 4,321 кг наркотичних речовин  та 1 кг наркотичної сировини.

 

Пресслужба НГУ