П'ятниця, 7 Серпня, 2020 - 15:17
03 Січ 2020

«Спорт формує особистість та справжню дружбу» - колишній гвардієць, ветеран АТО, чемпіон України та Європи Дмитро Буділовський

Бути нацгвардійцем та чемпіоном, поєднувати військову службу з високими спортивними досягненнями, успішно виконувати службово-бойові завдання та здобувати титули майстра спорту та чемпіона України і Європи… Про все це сьогодні розповів хмельницьким гвардійцям багаторазовий чемпіон України та Європи з дзюдо та самбо, ветеран АТО, в минулому - гвардієць військової частини 3053 Дмитро Буділовський.

 

Причиною зустрічі з іменитим спортсменом стало те, що відсьогодні до розробки програми з фізичної підготовки хмельницьких гвардійців та практичних тренувань долучаються найкращі тренери та спортсмени обласних організацій фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» і Федерації панкратіону. Одним з таких і є Дмитро Буділовський, який сьогодні зустрівся з нацгвардійцями, аби на власному прикладі донести до бійців наскільки важливим, як для особистого розвитку та самовдосконалення, так і для професійного зростання й відточування власної майстерності саме як військових, є формування та підтримання навичок здорового способу життя, що, безперечно, включає в себе і щоденні наполегливі фізичні тренування.

 

«Це лише на перший погляд здається, що немає нічого складного у виробленні в себе звички до фізичних навантажень, підтримання себе у добрій фізичній та спортивній формі. Але потрібно мати комплексні знання про те, як тренувати власне тіло, як правильно давати навантаження, щоб це приносило користь, а не шкоду, як іноді, на жаль, виходить у тих, хто тренується самостійно, без нагляду та керівництва досвідченого тренера. Я сам пройшов через це, бо в спорті з восьмирічного віку, тож за всі ці роки доводилося тренуватися й самостійно, був сам собі тренером, а це дуже непросто. Потрібно, щоб хтось направляв. В спорті головне – розвиток та зростання, здоров’я та уникнення травм. У мене постійно тренуються військові з різних формувань, тому вироблена й перевірена роками система тренувань. Для мене за честь тренувати хлопців з військової частини, де колись проходив військову службу. Особисто мені вона дала дуже багато. Я тут мав можливість зростати професійно, тут формувалася моя сила волі, витримка, характер. Вдячний командуванню, що завжди шли назустріч і я міг розвиватися як спортсмен. А з огляду на свій досвід хочу сказати, що, окрім інших хороших речей, які принесе спорт у ваше життя, веселіше служити, коли займаєшся спортом!» - розповів гвардійцям Дмитро.

 

До слова, у військовій частині приділяється значна увага фізичній підготовці особового складу і цей напрямок тут завжди на найвищому рівні. Хмельницькі нацгвардійці відомі далеко за межами міста та області значними спортивними здобутками.

 

«Наша частина, окрім інших перемог у спорті, вперше в історії є чемпіоном з самбо. Вперше минулого року ми привезли зі змагань чемпіонський кубок, - зазначає начальник фізичної підготовки та спорту військової частини 3053 старший лейтенант Роман Михальський, - І вже в березні будемо приймати учасників змагань у себе, як чемпіони. Варто пишатися такими фактами та підтримувати статус чемпіонів. Крім того, також з особистого спортивного досвіду хочу сказати, що спорт не навантажує, а навпаки – психологічно, морально розвантажує, дає впевненість в собі, об’єднує та формує міцну дружбу».

 

По завершенню зустрічі гвардійці обговорили з Дмитром такі питання, як наприклад, початок професійних тренувань, особливості навантажень, види та тривалість спортивних навантажень, здорове харчування для підтримки та розвитку спортивної форми і багато іншого, що цікавило майбутніх чемпіонів з числа гвардійців.

 

Марина Березюк