П'ятниця, 18 Вересня, 2020 - 16:21
03 Вер 2020

Спецпризначенці Нацгвардії провели тактико-спеціальні навчання під Харковом

Спецпризначенці Східного територіального управління Нацгвардії взяли участь у тактико-спеціальних навчаннях. Вони стали своєрідним підсумком всього того досвіду, який військовослужбовці набули протягом цьогорічних навчальних модулів. У процесі навчань бійцям довелося евакуювати умовних поранених, продиратись вночі через хащі, а зранку штурмувати захоплену будівлю. Про карколомний темп, адреналін, виснажливе прочісування місцевості, ураганний вогонь та інші особливості навчань. 

 

Далі у сюжеті Сергія Молоткова:

 

 

 

Основна частина тактико-спеціальних навчань пройшла поблизу селища Васищеве під Харковом. Але близькість до населеного пункту аж ніяк не полегшила працю спецпризначенців. Перед бійцями стояла задача приховуваного пересування та прочісування щільної лісової гущавини квадрат за квадратом із певного пункту призначення, і який до того ж теж змінювався. За будь-який умов група повинна була підтримувати зв’язок із командним пунктом. Гвардійці мали практично відпрацювати всі необхідні навички пошуку диверсантів вдень і вночі на різних типах місцевості.

 

«Легенда навчань полягала в тому, що вірогідний противник прорвався на територію Харківської області та перебував тут на нелегальному становищі. Потрібно було організувати пошук трьома групами спецпризначенців у заданому районі загальною площею 22 га», – повідомив начальник розвідки окремого загону спеціального призначення Східного територіального управління НГУ з позивним «Ганс».

 

 
 
 

Кожну з груп гвардійців супроводжував спостерігач від Східного територіального управління. Він давав ввідні, які мали негайно виконуватись. Наприклад, йшлося про поранення відразу двох осіб через умовний мінно-вибуховий пристрій. Їм надали допомогу згідно протоколу ТССС та евакуювали до табору. Таким чином на тих, що залишились виконувати завдання, лягло додаткове навантаження. Але кожен спецпризначенець готовий до того, що йому доведеться витратити набагато більше енергії та сил, ніж було заплановано спершу. До того ж проти них на цих навчаннях працювала група розвідників військової частини 3017, яка була визнана кращою в НГУ в минулому році за підсумком профільних замагань.

 

Основне завдання «ДРГ» було не помітно вийти у квадрат організувати ночівлю. Дочекатися темної пори доби. Після чого, приблизно о другій годині ночі вирушити у напрямку адміністративної будівлі та її захопити. Фінальна частина навчань передбачала роботу снайперів на далекій дистанції. Після чого висувався броньований автомобіль зі спецпризначенцями. На шляху його слідування спрацьовував вибуховий пристрій, що імітував дії противника під час засідки. Гвардійці мали контратакувати, подавити «вогневі точки» умовного противника та здійснити штурм адміністративної будівлі. При цьому потрібно було вражати «терористів», і, водночас не зачепити «заручника».

 

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ НГУ