Субота, 31 Жовтня, 2020 - 12:33
09 Вер 2016

Солдат Дмитро Мартьянов знайшов спокiй у рiднiй землi

 

Сьогодні, 8 вересня 2016 року, на Кушугумському кладовищі міста Запоріжжя перепоховали солдата Національної гвардії України, який загинув під час виконання завдань у зоні проведення антитерористичної операції в східному регіоні України.

 

Стрілец 2-го батальйону спеціального призначення НГУ «Донбас» Дмитро Мартьянов загинув 29 серпня 2014 р. у с. Червоносільському. 3-го вересня тіло Дмитра разом з тілами 96 інших загиблих у так званому Іловайському котлі було привезено до дніпропетровського моргу. 16-го жовтня 2014 р. тимчасово похований на Краснопільському цвинтарі м. Дніпропетровська, як невпізнаний герой. Був впізнаний за експертизою ДНК.

 

За активну громадянську позицію, героїзм, самопожертву під час подій Революції Гідності, у захисті Батьківщини на Донбасі нагороджений медаллю УПЦ КП «За жертовність і любов до України» (посмертно).

 

На церемонію прощання прийшли родичі та близькі загиблого солдата, керівники місцевих органів  влади, місцеві жителі та журналісти. В останню путь загиблого провели з усіма військовими почестями. У церемонії перепоховання прийняли участь також військовослужбовці військових частин 3033 та 3029  Південного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України.

 

У сотні голосів лунав над кладовищем Гімн України. Прощаючись з Героєм, люди стали навколішки. Під звуки салютних пострілів тіло загиблого опустили в землю.

 

На Кушугумському кладовищі залишилося ще близько сотні могил невідомих бійців.

 

«Війна закінчується тоді, коли буде похований останній солдат, і це дуже важливо зрозуміти українцям для виховання і самовиховання – війна у реальності, у наших думках і серцях завершиться тоді, коли ми почнемо шанувати своїх героїв».

 

Вічна пам'ять героям!

 

старший лейтенант Станішевський Микола

aото автора