П'ятниця, 7 Серпня, 2020 - 16:28
23 Кві 2018

Сьогодні у психологів професійне свято (ВІДЕО)

23 квітня в державі відзначається Всеукраїнський день психолога.

 

Цьогорічне свято, гвардійські психологи відзначають у професійному колі – фіналі конкурсу на кращого психолога НГУ.

 

24 переможця першого етапу конкурсу, який у лютому проведений на базі територіальних управлінь, прибули до Міжнародного міжвідомчого багатопрофільного центру підготовки підрозділів Національної гвардії України.  Приємно відзначити, що серед конкурсантів є, як старші офіцери, так і військовослужбовці військової служби за контрактом, 6 нещодавно були переатестовані на офіцерські посади.

 

Місце проведення фінального етапу – новостворене тренінгове містечко командного згуртування. Командою психологів Східного ОТО презентовано новостворений мобільний центр психологічної підтримки. Без його обладнання не обійшовся жодний майстер-клас, практичне тренінгове заняття, які впродовж двох місяців готували конкурсанти.

 

Окремо слід зазначити про команду членів журі (12 осіб), яка представлена очільниками психологічних служб, практичними психологами складових сектору безпеки та оборони. Наприкінці конкурсу, головою журі – доктором психологічних наук, професором, полковником Ігорем Приходько, акцентовано увагу на труднощах, які постали перед журі щодо різноманітності презентованих конкурсантами сучасних технік, інструментарію, особистих розробок. Приємно відзначити зростання професійного рівня кожного психолога, як наслідок відчувалась боротьба за десяті та соті балів. Важко відзначити одного, двох переможців – вважаємо, що перемогу отримала команда психологів, відчувалась взаємопідтримка, допомога. Разом, з тим, за умовами Положення про конкурс, на бальній основі визначено лідерів:

 

серед територіальних управлінь

І місце - майор Пащенко А.О. (Східне);

ІІ місце - лейтенант Кириченко Н.В. (Західне);

ІІІ місце - старший лейтенант Пічугін А.О. (Південне)

 

серед військових частин:

І місце - старший лейтенант Лазебна А.С. (3018);

ІІ місце - підполковник Кузнєцов С.А. (3005);

ІІІ місце - капітан Закалюжний Д.Ю. (3021) та старший лейтенант Голуб Д.В. (3007)

 

Рік тому, психологічна служба НГУ почала оновлення нормативно-правової бази, створення окремих структурних підрозділів в управліннях бригад, полків та батальйонів та відповідний відбір кандидатів на заміщення вакантних посад. Національна академія НГУ отримала ліцензію на підготовку кадрів. Протягом року у взаємодії із громадським сектором «Ліга офіцерів», «Громадяни» - проведено пілотні проекти з психологічної реабілітації учасників АТО в умовах медичної. Завдяки взаємодії із Посольством США – отримано  сучасні поліграфи та підготовлено фахівців з метою впровадження в системі професійно-психологічного відбору, службових перевірок. 10 психологів – отримали сертифікати експертів з графології, 3 – гіпнозу.

 

За підсумками реінтеграції громадян звільнених з полону НЗФ – впроваджуються курси з екстремальної психології із інструкторами та сержантами на базі навчального центру. Командування Національної гвардії України приділяє значну увагу розвитку матеріально-технічного забезпечення психологів, зокрема визначено завдання з підготовки тренінгових містечок командного згуртування на кожному навчальному центрі, триває розробка та впровадження автоматизованого робочого місця психолога, створення мобільних центрів психологічної підтримки, впровадження декомпресії у систему психологічної реабілітації особового складу та супервізії психологів – зазначив на загальному шикуванні заступник командувача НГУ (по роботі з особовим складом) генерал-лейтенант Ярослав Сподар, вручив переможцям дипломи та подякував конкурсантам та команді журі за плідну роботу.

 

Начальником відділу психологічного забезпечення Головного управління НГУ полковником Сергієм Чижевським та начальником кафедри психології та педагогіки Національної академії НГУ полковником Віталієм Рютіним акцентовано увагу учасників, що ви для нас показали високу планку щодо подальшої оцінки практичної роботи психологів, за підсумками будуть внесені корективи у навчальні плани з підготовки курсантів Національної академії. Кожному фіналісту буде запропоновано перспективи щодо подальшого професійного зростання у тому числі на базі майбутнього епіцентру з психологічної підготовки та відновлення особового складу.

 

Начальником психологічної служби ДСНС підполковником цивільного захисту Анатолієм Сичевським, зачитано наказ Голови ДСНС щодо заохочення трьох психологів НГУ, які спільно із колегами ДСНС надали психологічну підтримку та допомогу понад 1000 мешканцям м. Калинівка під час ліквідації наслідків пожежі на артилерійських сховищах.

 

Очільником сектору психологічного забезпечення МВС Ніною Лигун та психологом Національної поліції Іриною Гурською було відзначено значні здобутки у професійному рості психологів НГУ, відносно 2004 року, - у межах професійних обов’язків, спостерігали за професійним розвитком служби у масштабах МВС. І сьогодні чітко можна зазначити про значний розвиток служби та створення еталону компетенцій військового психолога. Подякували учасникам за роботу та побажали нових досягнень та швидкого відновлення.

 

Окрему зацікавленість щодо досягнень психологів НГУ, проявлено збоку психологів ЗСУ, які відразу обмінялися контактами та намірами щодо подальшої взаємодії.

 

Громадською організацією «Жіноча Сила», вже традиційно проведено узагальнення кожного балу учасника, виведено рейтинг.

 

Радником командувача з питань реформування психологічної служби та гендерної політики Вікторією Арнаутовою акцентовано увагу організаторів конкурсу та учасників – на потребі додаткового ресурсу щодо якісного становлення кадрів, особистій мотивації та пошуку можливості щодо зростання обсягу заходів психологічного забезпечення із особовим складом.

 

Основна мета конкурсу щодо створення передумов до подальшого професійного зростання психологів, обміну практичними напрацюваннями та особистими здобутками – досягнена.

 

Водночас реформування психологічної служби, підвищення професійного зростання психологів триває, конкурсанти з позитивними емоціями убули до подальшого місця служби. Кожний відчув ефективність колективної роботи психологів, турботу командування НГУ щодо розвитку матеріально-технічного забезпечення психологів, а також потребу щодо подальшого підвищення професійної компетенції, якісного надання послуг як військовослужбовцям, так і членам їх сімей.

 

Військові психологи Національної гвардії України висловлюють слова вдячності колегам складових сектору безпеки та оборони, державних установ, громадських організацій, бажають швидкого відновлення внутрішніх ресурсів, наявності достатньої компетенції у вирішені запитів особового складу та членів їх сімей, невичерпних джерел знань та міцного психологічного здоров’я.

 

У професійне свято «Всеукраїнський день психолога» ми приєднуємося до численних привітань на адресу наших психологів, і бажаємо їм та всім учасникам операції об’єднаних сил міцного психологічного здоров’я та простого людського щастя!