П'ятниця, 7 Серпня, 2020 - 16:11
27 Сер 2019

«Шаную воїнів, біжу за Героїв України», - гвардійка Валентина Соколюк

 

Військовослужбовці військової частини 1141 Західного ОТО доєдналися до традицій вшанування пам’яті полеглих воїнів. Цими вихідними, разом з сотнями лучан вони взяли участь у пам’ятному пробігу на честь Героїв України, подолавши кілометрову дистанцію центральною вулицею міста.

 

Перед початком пробігу кожен учасник отримав від організаторів наліпку з ім’ям загиблого воїна та його фотографією. Героїв вшанували хвилиною мовчання, в знак пам’яті усі схилили голови та стали на коліна. Потому рушили, вигукуючи «Слава Україні!», «Героям слава!».

 

Лучанин Андрій Волос загинув на Донеччині 28 червня 2018 року від кулі ворожого снайпера. Чоловікові було всього 22. В пам'ять про брата участь у пробігу взяла його сестра солдат Валентина Соколюк. Їй теж майже 22. Як і Андрій, дівчина стала військовою. Вона служить у військовій частині 1141 Національній гвардії України.

 

«Втрачати рідних тобі людей, особливо у такому молодому віці, вкрай важко. Андрій загинув, залишивши матір та вагітну дружину. У нього народився прекрасний синочок, якому постійно розповідають про подвиги його тата. А на День Незалежності України мама та дружина Андрія з рук Президента України Володимира Зеленського отримали Зірку Героя України. Це велика честь для нас. Рідні планують передати найвищу державну нагороду синові Героя, якого батько так і не побачив», - розповіла гвардійка.

 

Забіг в пам'ять про загиблих воїнів був символічним. Його головна мета – не прибігти першим, а бігти разом, за кожного з тих, хто захищав нас від війни, віддав своє життя за територіальну цілісність  України, подякувати та підтримати близьких наших Героїв.

 

По завершенню забігу кожен його учасник отримав подяку від організаторів.

 

Автор Юлія Ковпак