Субота, 31 Жовтня, 2020 - 10:09
05 Кві 2019

Рівність між жінками та чоловіками у центрі сектору безпеки та оборони

3-4 квітня представники служби з гендерної інтеграції та управління міжнародного співробітництва взяли участь у навчальному модулі програми «Рівність між жінками та чоловіками у центрі сектору безпеки та оборони».

 

Програми відбувалась за підтримки Національного демократичного інституту та Урядовим офісом координації Європейської та Євроатлантичної інтеграції в рамках програми  НАТО – Україна з професійного розвитку.

 

Ове Уруп-Медсен, керівник програми НАТО – Україна з професійного розвитку, у своєму вступному слові висловив побажання плідної праці учасникам та учасницям навчального модулю та зазначив, що з розширенням можливостей жінок у секторі сфери і оборони на порядок денний виходять і такі питання як взаєморозуміння та взаємодія між жінками та чоловіками.

 

Катерина Левченко, Урядова уповноважена з питань гендерної політики, розкрила тенденції та пріоритети гендерної політики на 2019 рік та окреслила виклики, які стоять сьогодні у сфері формування сучасної гендерної політики, а саме: активізація анти гендерних груп, штучне протиставлення державної політики та сімейної політики, намагання відділити питання гендерної рівності від тематики прав людини та євроатлантичних процесів, представлення гендерної проблематики, як такої, що стосується лише частини жінок, а не суспільства в цілому.

 

Клер Хатчинсон, спеціальна представниця Генерального секретаря НАТО з питань жінок, миру та безпеки в своєму виступі наголосила на тому, що жінки не можуть бути пасивними учасницями миротворчих та миробудівних процесів. Жінки мають брати участь у всіх процесах попередження та вирішення конфлікту та його наслідків.

 

Міністерство Оборони України та Міністерство Внутрішніх справ України ознайомили зі своєю відомчою роботою щодо впровадження принципу рівних прав і можливостей жінок і чоловіків.

 

Звичайно, не обійшлося і без практичних вправ. Активна участь у їх виконанні допомогла учасникам та учасницям дослідити вплив гендерних стереотипів на прийняття рішень при розробленні та виконанні нормативно-правових актів.

 

Служба з гендерної інтеграції ГУ НГУ