П'ятниця, 22 Січня, 2021 - 17:14
25 Кві 2018

Радник від Жандармерії Румунії, підготовка гірських підрозділів та перемовники за зразком країн ЄС, – у Нацгвардії реалізовують новий проект розвитку

 

Сьогодні в Головному управління Національної гвардії України пройшла робоча зустріч з представниками Посольства Румунії в Україні та представником жандармерії Румунії щодо реалізації нового спільного проекту з жандармерією Румунії «Технічна допомога для розвитку Національної гвардії України».

 

На початку зустрічі командувач НГУ генерал-полковник Юрій Аллеров подякував за підтримку та втілення багатьох цілей співпраці, у тому числі й проведену роботу, яка дала змогу Національній гвардії України отримати статус повноправного члена Міжнародної асоціації сил жандармерії та поліції в статусі військової установи FIEP. Він також наголосив, що військовослужбовці гвардії мають значний досвід ведення бойових дій, здобутий на сході України, тому під час спільних навчань особовий склад обох структур матиме чим поділитися та чого навчитися один в одного.

 

Заступник командувача НГУ генерал-лейтенант Микола Балан зазначив, що вже є офіційне підтвердження про призначення начальника відділу європейських програм Генерального інспекторату жандармерії Румунії підполковника Рауля Василаке радником командувача НГУ. До виконання своїх обов’язків він приступить з 2 травня. Це значно допоможе реалізувати усі завдання та цілі проектів, започаткованих між відомствами.

 

  • Ми раді тому, що пан Василаке призначений радником до Національної гвардії України. У такий спосіб ми можемо зробити свій внесок у розвиток вашого військово-правоохоронного формування та у зміцнення нашої співпраці. Зі свого боку ми надаватимемо підтримку і докладатимемо максимум зусиль, аби ця робота була успішною, - зазначив міністр-радник Посольства Румунії в Україні Георге Ангель.

 

Своєю чергою, підполковник Василаке подякував за довіру командуванню НГУ та розповів про деталі проекту, що планується. Зокрема, передбачається вдосконалення підготовки гірських підрозділів Національної гвардії, підготовка спеціалістів з професійного втручання, а також груп діалогу (на зразок підрозділу превентивної комунікації, відомого як «поліція діалогу», що запрацював у поліції минулого року). Під час масових заходів, таких як демонстрації та футбольні матчі, у країнах ЄС працюють спеціально підготовлені перемовники, які підтримують діалог з організаторами та учасниками акцій. Така тактика — поліція діалогу — довела свою ефективність щодо зменшення виникнення провокацій, сутичок та насильства.

 

  • Важливо, що модель, за якою побудована Жандармерія Румунії дуже подібна до вашої. Це значно полегшує проведення спільних навчань та заходів, пришвидшує процес їхнього планування. Наразі ми маємо власні ініціативи стосовно того, що необхідно зробити, а також готові почути їх від Національної гвардії України, - розповів радник з питань внутрішніх справ і поліцейського співробітництва Посольства Румунії в Україні, комісар-шеф поліції Думітру Іову.

 

Нагадаємо, що попередній спільний проект Жандармерії Румунії і Національної гвардії України «Підтримка розвитку Національної гвардії України» стартував у вересні 2016 року. Він мав на меті підвищення інституційної спроможності Національної гвардії України щодо виконання покладених на неї завдань із забезпечення громадської безпеки і складався із трьох компонентів – «Охорона громадського порядку», «Гірська підготовка» та «Професійна підготовка».

 

Кожен компонент передбачав серію спільних теоретичних та практичних заходів, що проходили як в Україні, так і в Румунії. Сам же процес реалізації проекту тривав 14 місяців і завершилась у жовтні минулого року.

 

За його результатами в НГУ розроблений план впровадження сучасної європейської тактики з охорони громадського порядку та створено першу гірсько-патрульну роту в Національній гвардії України. Підрозділ дислокується в Івано-Франківську, а його основне завдання безпека в гірськіх районах Прикарпаття, які щороку відвідують десятки тисяч туристів з України та всього світу. Шестеро інструкторів НГУ пройшли навчання в центрі гірської підготовки Жандармерії Румунії, троє з них отримали сертифікати найвищого рівня за напрямком проведення пошуково-рятувальних операцій.

 

Руслан Музичук,

Прес-служба НГУ