П'ятниця, 7 Серпня, 2020 - 14:48
29 Кві 2016

Психологи ГО «Жіноча сила України» провели тренінг з військовою «прекрасною половиною» Академії

Жінки-військовослужбовці Національної академії зустрілися із спеціалістами з Києва щодо вирішення виникаючих життєвих питань на роботі та вдома.

 

Діяльність громадської організації «Жіноча сила України» спрямована на допомогу родинам військовослужбовців та бійців АТО у психологічній, інформаційній, фізіотерапевтичній та інших сферах.  Зазвичай, учасниками виступають дружини, матері, сестри, подруги учасників-бійців АТО.  

 

Ініціаторами заходу були представники цієї організації, а саме: Наталя Дідик, голова організації та координатори-психологи Оксана Сіренко й Ольга Вержиківська.

 

Загалом, фахівці «Жіночої сили» проводять роботу в 3 етапи. Перша частина – інформаційна, під час якої тренери консультують учасників по соціально-побутових питаннях: по субсидіях, виплатах «АТОшникам», пільгах, довідках тощо. У другій частині фахівці громадської організації проводять тілесно орієнтовану  психотерапію, направлену проти стресу і поганого фізичного самопочуття. Протягом третьої усі присутні можуть висловити свої запитання, скарги та приватні випадки. Тут керівники тренінгів вже в індивідуальному порядку допомагають жінкам.

 

Гості з Києва поділилися власним досвідом, набутим при роботі у зоні проведення антитерористичної операції та у практичній школі психології. Вони розповіли, що подібні тренінги допомагають при вихованні дітей, підлітків, зміні клімату в родині, лікуванні від захворювань і недугів.

 

«З власного досвіду знаю – ці методики працюють. Колись після  батьківських зборів – а на той час я вже робила ці вправи – прийшовши  додому, я не сварилася на дитину,  як я це робила раніше. Просто сказала йому, щоб наступного разу він старався краще. Реакція сина була дивовижною. Простоявши деякий час мовчки, він промовив: «Мама, я так люблю твою психологію»», – посміхаючись, ділиться спогадами психолог-координатор Оксана Сиренко.

 

Жінки-військовослужбовці Академії дізналися, що певні болісні відчуття та захворювання виникають саме на ґрунті стресових відчуттів та ситуацій. Просто треба знати, від чого з’явилися ті чи інші симптоми.

 

Наприклад, респіраторні захворювання (астма, проблемне дихання, бронхіт) пов’язані з пережитим стресом, серцево-судинні недуги мають підґрунтя так званою «недолюбленості». Головні болі мучать людину від того, що під час стресу в неї стискається шлунок, а невисловлені емоції є передумовою хворого горла.  

 

Аби якісно боротися з такими симптомами, представники «Жіночої сили» показали нашим жінкам у погонах низку вправ. Зокрема жінки виконували «ключ Алієва», «поплескування», «млин», «вправу на довіру», «німий покрик», «арку».

 

«Уявляєте, мені вони дійсно допомогли. Відчувається така легкість, адже є з чим порівнювати. Я зранку відчувала легкий артеріальний тиск, а зараз усі симптоми пропали. Думаю, що такі тренінги неабияк потрібні у наш час жінкам: як військовослужбовцям, так і цивільним. Робота, родина, діти займають левову долю життя, а на себе часу завжди бракує. А так, ми дізналися багато цікавого й нового про свій внутрішній стан», – поділилася своїми враженнями старший прапорщик Ірина Семененко.

 

Наприкінці тренінгу всі бажаючі отримали індивідуальну консультацію від тренерів і обмінялися контактами з ними.      

 

Прес-служба НА НГУ