П'ятниця, 27 Листопада, 2020 - 15:46
30 Жов 2020

Про команду переможців гвардії до 96-річчя фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України

31 жовтня фізкультурно-спортивне товариство «Динамо» святкує 96-ту річницю від дня створення.

 

Що Ви маєте знати про товариство «Динамо»

 

ФСТ «Динамо» України є однією з найбільших та найстаріших спортивних організацій країни. Воно є всеукраїнською громадською організацією фізкультурно-спортивного спрямування, що об’єднує колективи фізичної культури та спорту, працівників та військовослужбовців правоохоронних структур МВС, студентів та курсантів відомчих вишів, окремих громадян, що прагнуть займатись фізкультурою та спортом, та сприяти їх розвиткові в країні.

 

 Основні напрями діяльності товариства:

– сприяти підвищенню рівня фізичної підготовки правоохоронців;

– сприяти участі спортсменів на всеукраїнських та міжнародних змаганнях з олімпійських та неолімпійських видів спорту;

– сприяти якісному тренуванню членів Товариства,

– допомагати проводити фізкультурно-масові заходи.

 

Але «Динамо» – це не просто товариство, не просто спільнота і не просто рух. Це ціла плеяда особистостей, які творили і творять український спорт і спортивні традиції нашої країни.

 

Наразі у складі Динамо – близько 180 тисяч осіб.

 

У першу чергу, це правоохоронні відомства, діяльність яких координує Міністр внутрішніх справ: Національна гвардія України, Національна поліція України, Державна прикордонна служба України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Державна міграційна служба України. А також інші структури: Служба безпеки України, Національне антикорупційне бюро України, Управління державної охорони України, Державна фіскальна служба України.

 

Інформація з офіційних джерел

 

«Динамо» і фізична професійна підготовка гвардійців

 

«Динамо» підтримує фізичну культуру та спортивну підготовку у силових структурах і раз у два роки проводить змагання з прикладних видів спорту – динаміади. Вони стали необхідним елементом професійної підготовки правоохоронців.

 

На попередніх комплексних змаганнях динаміади  збірна команда НГУ здобула безкомпромісну перемогу серед усіх силових формувань у всіх видах: у гирьовому спорті, легкоатлетичному кросі, поліатлоні, практичній стрільбі, футзалі та боротьбі самбо.

 

У цьому ж році із-за карантинної ситуації змагання частково переносяться на 2021 рік. Але збірна команда НГУ вже встигла себе показати в деяких дисциплінах. Так, на змаганнях з легкої атлетики команда посіла перше місце, а також стала бронзовим призером змагань з практичної стрільби.

 

Спортивна команда Національної гвардії України

 

За історію свого існування спортивна команда вписала чимало яскравих сторінок у літопис динамівського вітчизняного та світового спорту.

 

У різні роки своєї історії спортивний підрозділ мав дещо змінювану штатну структуру та назви, а саме: спортивна команда, спортивний комітет, а з жовтня 2015 року – Спортивний клуб Національної гвардії України.

 

У спортивному клубі Національної гвардії України постійно ведеться цілеспрямована робота щодо прийому на військову службу та створення умов для проходження військової служби найбільш перспективним молодим спортсменам – динамівцям, членам збірних команд України з різних видів спорту, які здатні досягти високих спортивних результатів на міжнародній арені.

 

Гордістю спортивної команди є досягнення видатних спортсменів-військовослужбовців, чиї імена вписані в історію світового спорту. Серед них чемпіони Олімпійських ігор в Мюнхені Валерій Борзов (легка атлетика) та Микола Авілов (десятиборство), переможці Олімпіади в Монреалі Петро Король (важка атлетика) та Сергій Новіков (дзюдо), Віктор Омельянович (академічне веслування); «золота рибка» України з плавання чотириразова Олімпійська чемпіонка майор Яна Клочкова, олімпійська чемпіонка Пекінської Олімпіади з веслування на байдарках і каное Інна Осипенко-Радомська, олімпійська чемпіонка Пекінської Олімпіади Наталя Добринська (легка атлетика), чемпіони світу Олексій Баркалов (водне поло),Георгій Погосов (фехтування), Анатолій та Сергій Белоглазови (вільна боротьба), Людмила Турищева (спортивна гімнастика) та багато інших.

 

Представниками спортивного клубу за всю історію існування здобуто – 25 золотих, 27 срібних та 35 бронзових олімпійських медалей.

 

На сьогодні у спортивному клубі Національної гвардії України проходять військову службу 110 військовослужбовців та службовців з олімпійських та неолімпійських видів спорту. Серед них срібний призер Олімпійських Ігор 2016 року майор Павло Тимощенко (сучасне п’ятиборство), чемпіонка Олімпійських Ігор 2014 року майор Олена Підгрушна (біатлон), бронзовий призер Олімпійських Ігор 2016 року лейтенант Дмитро Янчук (веслування на байдарках і каное), чемпіон світу 2019 року молодший лейтенант Дмитро Підручний (біатлон), призер чемпіонату світу лейтенант Дмитро Чумак (важка атлетика), старшина Олег Коломієць (гирьовий спорт), призер чемпіонату світу та чемпіон Європи старший сержант Михайло Романчук (плавання), молодший сержант Ярослав Давидчук (самбо), чемпіон Юнацьких Олімпійських Ігор сержант Михайло Кохан (легка атлетика), багаторазові чемпіонки світу відомі українські синхроністки Марта Федіна, Анастасія Савчук, Єлизавета Яхно, службовець Олена Буряк (академічне веслування), чемпіонка світу 2018 року та чемпіонка Європи 2019 року службовець Алла Черкасова (вільна боротьба) та багато інших видатних спортсменів України.

 

Пресслужба НГУ