Неділя, 6 Грудня, 2020 - 03:36
01 Травень 2015

Подорож у давнє минуле нашої історії

Днями військовослужбовці Другої Галицької бригади, призвані на військову службу під час мобілізації, відвідали Львівський музей народної архітектури і побуту «Шевченківський гай».

 

Учасників АТО вразила картина: у масив міста вклинюється старовинне село з курними хатами, водяними млинами, вітряками, дерев’яними церквами.   У фольклорному музеї музичних інструментів екскурсовод цікаво розповів і продемонстрував давні експонати. Крім того було запропоновано спробувати свої здібності  і зіграти  гуртом. Імпровізованому ансамблю військовослужбовців – аматорів, які  ніколи не тримали в руках подібних інструментів, аплодувала  численна аудиторія, що завітала до музею, приваблена звуками музики.

 

Дуже захоплено розповідав бджоляр Віталій про своє ремесло та подарував воїнам банку духмяного меду. Спробували хлопці стріляти з лука, ознайомились із ковальським ремеслом.

 

У музеї під відкритим небом  бійці  побачили кращі зразки високохудожніх виробів народних майстрів минулих епох. Особливо їх вразило те, що всі церкви на території  Шевченківського гаю є діючими і у кожній, куди заходили наші хлопці, проводився обряд хрещення немовлят.

 

Учасників АТО радо вітали і працівники, і відвідувачі музею: хто розпитував про ситуацію на сході України, а хто просто дякував.

 

підполковник Ростислав Вовк

фото автора