П'ятниця, 22 Січня, 2021 - 17:38
09 Жов 2020

Поблизу Львова пройшли збори з підрозділами застосування димових та спеціальних засобів

На перший погляд, що можна замаскувати димом? Або, як ввести ворога в оману? Ці питання можливо інколи задавали собі пересічні громадяни, які цікавляться військовими справами, але фахівці вам скажуть що дим, або як його називають «аерозольна завіса», це неабиякий помічник на полі бою.

 

За допомогою аерозольних завіс проводяться осліплення спостережних пунктів, пунктів управління та розрахунків вогневих засобів противника, маскуються розташування, найбільш важливі ділянки маршрутів та доріг, переправи через водні перешкоди, та інші об’єкти від засобів розвідки та наведення зброї противника, приховуються дії підрозділів від спостереження та прицільного вогню противника, прикривається евакуація поранених і пошкодженої військової техніки, а ще за допомогою чорного диму можна переконати противника, що його снаряд чи ракета потрапила в ціль, тим самим вберегти танк чи БТР і його екіпаж.

 

Щоб ефективно використовувати наявні димові та спеціальні засоби, з особовим складом цих специфічних підрозділів періодично проводяться відповідні навчання.

 

Так, неподалік Львова протягом двох діб проводились збори з штатними (позаштатними) підрозділами застосування димових та спеціальних засобів військових частини Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України.

 

На них військовослужбовці практично відпрацьовували тактику застосування на полі бою димових та спеціальних засобів, які є на озброєнні Національної гвардії України.

 

«Використання і правильність застосування визначених засобів потребують постійної підготовленості особового складу, знань їх характеристик та заходів безпеки.  Саме тому ми періодично проводимо практичні заняття із прийняттям заліків, адже від навченості цих фахівців залежить життя та здоров’я побратимів», - розповів начальник служби РХБ захисту – начальник служби екологічної безпеки Західного територіального управління підполковник Антон Жила.

 

 

Група інформації і комунікації Західного ТУ НГУ