Неділя, 6 Грудня, 2020 - 03:12
10 Вер 2020

Підрозділи артилерії і протиповітряної оборони проходять польову виучку

Артилеристи та зенітники військових частин 3017, 3035, 3057 здійснюють польовий вихід. Зокрема, бійці третьої бригади оперативного призначення зосередились на загальновійськовому полігоні поблизу селища Гвардійське, решта підрозділів проходять польовий вишкіл в Запорізькій області.

 

Гвардійці на місце прибули ще наприкінці минулого тижня, облаштували польовий табір, налагодили систему забезпечення всім необхідним та приступили до занять в умовах максимально наближених до бойових. Адже лише таким чином можливо досягти основної мети польового виходу, яка полягає у підвищенні рівня злагодженості підрозділів та польової виучки. Попереду ураження нерухомих цілей із закритої вогневої позиції бойовими снарядами і мінами. Відтак ретельна та сумлінна підготовка особового складу – життєва необхідність.

 

«Стрільби – надзвичайно відповідальна справа. Ти маєш одночасно діяти як автомат, і поряд цим думати, що ти робиш. Звісно, серед нас достатньо професійних військовослужбовців, які однаково добре працюють номером обслуги розрахунку, навідником чи командиром гармати, володіють гарними навичками роботи з перископічною артилерійською бусоллю. Водночас більшість - це строковці. Багато з них вперше стрілятимуть з гаубиць, мінометів та зеніток. Але ми всі маємо діяти як єдиний організм, причому не лише у складі розрахунку, але й батареї. Ми маємо бути абсолютно готовими до цього», – поділився командир гармати сержант Андрій Узун.

 

Разом з рядовим та сержантським особовим складом, вдосконалюють свої навички офіцери. Керування вогнем – справа непроста.

 

«Ми розгорнули навчальні місця з підготовки обчислювачів, топогеодезистів, гарматних обслуг, розвідників, зв’язківців та виконання вогневих завдань офіцерами-артилеристами. Наші зусилля спрямовуємо на підвищення рівня польової виучки особового складу і підрозділів, їхнє злагодження на бойовій техніці. Серед пріоритетів - розвиток витривалості. Поряд з цим ми вдосконалюємо навички командирів підрозділів в організації та проведенні занять з бойової підготовки у польових умовах на відповідному методичному рівні. Наближаються бойові стрільби, і ми маємо бути всі до цього абсолютно готові – від рядового до офіцера командування. Врешті-решт, дії кожного військовослужбовця та підрозділу будуть оцінюватися», – пояснив заступник начальника штабу гаубично-артилерійського дивізіону військової частини 3017 капітан Антон Ястремський.

 

У рамках польових виходів артилеристів та підрозділів протиповітряної оборони проходитимуть контрольні заняття, тактичні навчання батареї та дивізіону з бойовою стрільбою. Військовослужбовці вдосконалюють свої навички з такими видами озброєння як гаубиця Д-30, міномети ПМ-38, 2 Б9 та БМ-37, а також ЗУ-23-У, ПТРК «Конкурс» та «Фагот». Перебіг занять визначає якою мірою підрозділи готові до виконання бойових завдань за призначенням та контролюються офіцерами Східного територіального управління НГУ.

 

Відділення інформації і комунікації Східного ОТО НГУ

Фото: Дмитро Профатило