Неділя, 6 Грудня, 2020 - 02:49
10 Кві 2019

Під Харковом розпочались збори з лейтенантами

Випускники військових навчальних закладів та військовослужбовці, які отримали первинне офіцерське звання з військових частин Східного ОТО, взяли участь у навчально-методичному зборі. Проходить він на базі 5 Слобожанської бригади.

 

Гвардійці мають провести на зборах десять днів теоретичних та практичних занять. Багато уваги приділятиметься тактичній, вогневій та медичній підготовці.

 

«Більшість з вас нещодавно потрапили до військових частин Національної гвардії. Наша мета - допомогти Вам швидше адаптуватися до вимог та нормативів нашої структури», – звернувся до гвардійців заступник начальника Східного територіального управління полковник Костянтин Плетко.

 

Заняття проводять досвідчені офіцери. Вони викладають найбільш актуальні питання по своїм напрямкам, з урахування оперативної обстановки, загроз тактичного та стратегічного рівня, які висуває на порядок денний російська агресія проти нашої держави.

 

«Застосування бойових засобів масового ураження агресором цілком реальне. Зокрема, йдеться про зброю запалювальної дії, наприклад ТОС-1 «Буратіно». Проте найбільш ймовірними в умовах гібридної війни виступають удари по промисловим об’єктам, де є резервуари з сильнодіючими отруйними речовинами. Об’єктом такої загрози, зокрема є будь-які фільтрувальні станції, де є великі запаси хлору», – розповів учасникам збору підполковник Віктор Щербаков

 

Ранкову фізичну зарядку для молодших офіцерів проводить уродженець Донеччини, інструктор з фізичної підготовки військової частини 3057 Максим Абрамов. Свій спортивний шлях починав з боксу. У 2013 проходив строкову службу у Внутрішніх військах, потім продовжив служити у Національній гвардії України.

 

«У спорті головне почати і не зупинятися. Причому краще робити менше, але правильно. Вирішили бігати – почніть з малих дистанцій. Потім потроху збільшуйте відстань. Так ви по максимуму розкриєте свій потенціал. Я ж найбільше люблю заняття з рукопашного бою – це моє все», – каже Максим.

 

В одному строю опинились офіцери з військових частин з Харківщини, Донеччини та Сумщини. Гвардійці мають значні очікування від цих зборів.

 

«Маю дванадцять років стажу роботи в поліції. Був дільничним. Саме тому я прийшов служити до патрульного батальйону. Мене дуже цікавлять питання охорони громадського порядку, а також методи управління особовим складом та його навчання», – поділився командир взводу старший лейтенант військової частини 3035 Вадим Копійка.

 

«Я у 2013 році пішов навчатися до нашого профільного вишу. Там п’ять з половиною років вчився на автомобільному факультеті. В Академії бачив багато цікавих розробок та методик. Ці збори мене найбільше цікавлять тактичними заняттями. Зараз у цій сфері дуже багато новинок. Я у своєму підрозділі відповідаю за напрямок бойової та спеціальної підготовки», – заступник командира роти військової частини 3005 Ігор Шуляк.

 

Кожен з гвардійців протягом зборів зможе побувати як в амплуа підлеглого, так і на місці командира. Одним з нюансів цих зборів є те, що командири взводів та відділень призначаються щодня.

 

Сергій Молотков

Богдан Кондратов