П'ятниця, 30 Жовтня, 2020 - 16:25
06 Гру 2019

ООС. Бій на близькій дистанції: нацгвардійці дали відсіч ворожим диверсантам

 

Всупереч мирним домовленостям учасники незаконних збройних формувань роблять спроби вдиратися на позиції Об’єднаних сил.

 

Нещодавно в районі Світлодарської дуги відбулося зіткнення з диверсійно-розвідувальною групою ворога, члени якої скористалися досконалим знанням місцевості і підійшли майже впритул до позицій. Диверсанти потрапили в зруйновану будівлю, де зараз ніхто не проживає, та, вочевидь, планували встановити вибуховий пристрій проти нацгвардійців, які періодично перевіряють споруду.

 

Про подію нам розповів боєць бригади швидкого реагування із позивним «Закон», який і виявив зайд під час однієї з перевірок будівель: «Проходи між кімнатами в цій хатині ми позавішували,  щоб зменшити снайперам можливість огляду. Я саме відсовував завісу вбік, аж раптом відчув сильний поштовх у бронежилет і впав на спину».

 

Проте, гвардієць не розгубився і блискавично зреагував, налякавши диверсантів пострілами. Після цього боєць одразу сповістив своїх побратимів про напад на позицію і почав відходити з приміщення.

 

– Зненацька почув хлопок, характерний для УЗРГМ, і вискочив із хатини, – згадує Закон. – На щастя, вихід був зовсім поряд. За кілька секунд у будинку пролунав вибух ручної гранати. Ми з побратимами відкрили вогонь у напрямку ворога, що кивав п’ятами до власних позицій.

 

Оглянувши зруйновану будівлю, бійці прийшли до висновку, що диверсанти, не зважаючи на режим перемир’я, готувалися здійснити теракт проти українських військових зі сладу Об’єднаних сил. Для цього злочинці розрізали завіси на вікнах будівлі, і непомітно потрапили всередину.

 

– Це не була штурмова група, – стверджує Закон. – Інакше бій відбувався би зовсім інакше. Скоріш за все, працював ворожий інженер та його помічник, що прикривав вхід до приміщення. Проте, ми потрапили всередину зовсім з іншого боку, чого вороги передбачити не могли.

 

До такої версії схиляється і решта бійців, що чергували тієї ночі на своїх позиціях неподалік. У результаті сутички, втрат серед особового складу не було.

 

А слід від розриву гранати, що призначалася українським військовим, є нагадуванням про те, що ми воюємо із підступним та агресивним ворогом.

 

Група інформації та комунікації військової частини 3018