П'ятниця, 7 Серпня, 2020 - 15:27
03 Січ 2020

Напиши листа Марківу: гвардійські зірки спорту долучилися до акції

Військовослужбовці спортивного клубу Національної гвардії України, приєдналися до флешмобу «Напиши листа Марківу» в підтримку гвардійця Віталія Марківа. ­­

 

Саму акцію започаткували друзі Віталія. Гвардійці по всій Україні почали активно підтримувати ініціативу. Спортсмени-військовослужбовці також відгукнулися і написали спільний лист бійцю Нацгвардії, який очікує апеляційного суду в колонії “Опера” в Мілані.

 

Усі військовослужбовці-спортсмени на чолі з полковником Олександром Панасенком підтримують Віталія Марківа.  Серед них – олімпійська чемпіонка Олена Підгрушна, призери Олімпійських ігор Олена Красовська та Дмитро Янчук, а також інші видатні спортсмени-гвардійці.

 

Подякувала за підтримку гвардійцям дружина Віталія – Діана Марків.

 

 

Коли Олег Сенцов вийшов на волю, він згадував про те, що його найбільше підтримувало за ґратами: “Для будь-якого ув'язненого листи - це найважливіше. Ти можеш не поїсти день, ти можеш залишитися без передачі, щось можуть з тобою робити, але лист... Всі чекають листів. Тому пишіть. Про що завгодно. Просто це дуже підтримує".

 

Усі, хто має бажання, час і гроші на марку можуть дати знати з різних куточків світу, що українці готові захищати своїх захисників – надіслати лист на адресу:

Markiv Vitaliy

Presso carcere Opera

via Camporgnago 40

20141 Milano.

 

Нагадаємо, нацгвардійця Марківа затримали в Болоньї 30 червня 2017 року за підозрою у причетності до вбивства Роккеллі та його російського перекладача 24 травня 2014 року в районі Слов'янська Донецької області. Кримінальне провадження проти Марківа італійські правоохоронці відкрили на основі свідчень французького журналіста, що нібито підтверджують причетність Марківа до вбивства Роккеллі.

 

Українські правозахисники вважають, що загибель італійця і росіянина сталася внаслідок артобстрілу з боку російсько-терористичних військ. У підрозділі Марківа не було мінометів, які вели вогонь по ймовірному місцеперебуванню журналіста, пояснювали у МВС. У травні 2019 року генерал-лейтенант Микола Балан та міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков дали свідчення в італійському суді, щодо неможливості причетності Віталія Марківа як бійця Нацгвардії України до загибелі журналіста.

 

У липні 2019 року після оприлюднення вироку бійці батальйону Кульчицького НГУ зняли відео-підтримку Віталія Марківа під слоганом «Я теж Віталій Марків!», яку потім флешмобом підхопили військові інших частин, журналісти, просто небайдужі до несправедливості вироку у різних країнах світу.

 

Також Президент України Володимир Зеленський доручив МЗС і ГПУ терміново зайнятися питанням повернення на Батьківщину нацгвардійця.

 

На будівлі МВС встановили банер на підтримку несправедливо засудженого в Італії Віталія Марківа.

 

Прес-служба НГУ