Неділя, 6 Грудня, 2020 - 03:41
26 Вер 2020

«На війні немає людей, які не вірять у Бога» – про роботу капелана в ООС

Відродження богослужіння в українській армії тісно пов’язано з початком збройного конфлікту на Донбасі. Шостий рік тривають військові операції на сході, під час яких інститут капеланства щоденно доводить свою ефективність і важливість в підрозділах Національної гвардії України.

 

Задля забезпечення релігійних потреб військовослужбовців під час виконання бойових завдань у складі операції Об’єднаних сил введено посаду військового капелана.

 

Протоієрей, військовий капелан отець Григорій впродовж 12 років є священнослужителем православної церкви. Священик з початку війни разом з волонтерами допомагав українським військовим і матеріально, і психологічно. З 2017 року  став військовим капеланом у Національній академії НГУ, а зараз забезпечує духовний супровід військовослужбовців НГУ у складі ООС.

 

Про те, як існують поряд віра в Бога та українські військові, особливості душпастирської роботи у зоні проведення операції Об’єднаних сил та християнські цінності поговорили з капеланом Григорієм Стасюком.

 

Як співіснують армія та християнство?

 

«Святе Письмо,  як орієнтир для віруючих, показує особливе ставлення Ісуса Христа до воїнів. У Требнику православної церкви є перелік молитв для військових. Це наприклад благословення військової хоругви, благословення бойового прапору, та благословення воїнам, що йдуть на війну. Священики також освячують  зброю, але вона закликана обороняти, тому що військовий, який відстоює інтереси своєї держави захищає і свою родину. Доля воїна – це берегти мир, але мир не у рабстві, а на справедливих засадах».

 

Яке головне завдання військового капелана у зоні проведення ООС?

 

«Військовий капелан хоча і людина, яка належить до особливої групи духовенства, але живе у тих самих бойових умовах, що і військові та є повноправним членом військового підрозділу. Я займаюся задоволенням релігійних потреб військовослужбовців, індивідуальною душпастирською опікою особового складу. Організовую та проводжу спільні молитви, богослужіння, урочисті заходи присвячені до державних та релігійних свят».

 

Що робити людям з іншим віросповіданням, адже Ви капелан православної церкви?

 

«У нас свобода віросповідання, і якої б віри не була людина, Бог є одним для всіх. Окрім того, завдання капелана також виховувати у військовослужбовців толерантне ставлення до людей з іншим світоглядом та релігійними переконаннями».

 

Як співіснують християнські цінності з війною?

 

«На війні не має людей які не вірять у Бога. Коли людина бачить страждання та смерть, коли навколо проливається кров, питання віри, життя і смерті стають актуальними. Приведу у приклад цитату з Євангеліє від Іоана, що немає більшої любові за ту, коли хто душу свою кладе за друзів своїх. Наші воїни захищають Батьківщину, свої родини, правду, і нас усіх. Де правда – там Бог, де Бог – там перемога».

 

Пресслужба угрупування НГУ в ООС