П'ятниця, 27 Листопада, 2020 - 15:59
29 Жов 2020

На Івано-Франківщині пройшли спеціальні збори екіпажів БТР Західного ОТО НГУ

Наприкінці жовтня на базі навчального центру «Старий Лисець» було проведено спеціальні збори з екіпажами БТР військових частин Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України. Упродовж зборів гвардійські екіпажі відпрацьовували різноманітні завдання з підготовки до виконання бойових завдань за призначенням.

 

Загалом на збори прибули 32 екіпажі з військових частин Західного ОТО. Упродовж 10 днів вони вдосконалювали навички та тренувались діяти як одне ціле.

 

«Саме під час таких зборів можна максимально наблизитись до дій в бойових умовах і зрозуміти, на що здатен ти і твій екіпаж. В будь-якій ситуації результат залежить від колективної роботи, – ділиться думками командир екіпажу БТР лейтенант Олексій Кульменко. – Злагодженість екіпажу, рівень підготовки кожного з його членів до виконання тих чи інших завдань – це те, на що ми звертали увагу перш за все».

 

Проходили збори у декілька етапів, в ході яких гвардійці змогли показати свої знання в одиночній підготовці, роботу командирів в різних видах бою, залагодження та управління екіпажами при виконанні бойових завдань.

 

«Не скажу, що було важко, але викладався на повну. Особливо під час виконання вправ з водіння в складних умовах місцевості та виконання вправ стрільб по цілях, що рухаються в нічний час. Попри складні умови руху, машина трималась впевнено. Загалом результатом я задоволений», - прокоментував водій БТР прапорщик Василь Марковський.

 

Основним та кульмінаційним етапом підготовки було проведення іспитів та контрольних занять. На думку більшості членів екіпажів, найцікавіше було практичне водіння БТР та стрільба вдень та вночі.

 

«Збори дали можливість побачити слабкі місця кожного з членів екіпажу, але нам є над чим працювати та продовжувати вдосконалювати свою майстерність», - прокоментував командир екіпажу БТР лейтенант Андрій Дудка.

 

За результатами проведення іспитів, контрольних занять та заліків кращі результати показали екіпажі окремого загону спеціального призначення Західного територіального управління та військової частини 1141.

 

«За час проведення зборів екіпажі вдосконалили свою майстерність з водіння бронетранспортером в будь-який час доби, при різних дорожніх і погодних умовах, підтримання його у постійній бойовій готовності до дій, користування засобами зв’язку, ведення вогню з усіх видів озброєння встановленого на БТР вдень та вночі, за різних погодних умов», - зазначив керівник зборів підполковник Віктор Шершун.

 

В процесі проведення зборів гвардійські екіпажі мали можливість обмінятися бойовим досвідом.

 

Василь Балан