Четвер, 1 Жовтня, 2020 - 06:58
21 Вер 2019

На Харківщині гвардійці вивчають мінну безпеку разом з канадськими інструкторами

На базі 5 Слобожанської бригади стартував інтенсивний курс підготовки фахівців з мінної безпеки за участі інструкторів Збройних сил Канади. Курси є частиною освітньої програми ЮНІФІЄР, що працює в Україні з 2015 року.

 

У навчанні беруть участь військовослужбовці частин нацгвардії з Харкова, Сум, Слов’янська і Маріуполя. Усі вони мають бойовий досвід участі у АТО/ООС, і їм теж є чим поділитися з іноземцями.

 

«Бойовий досвід доводить, що знання мінної безпеки корисні під час пересування лісовою місцевістю. Від цих знань залежить твоє життя та безпека твоїх побратимів. Ці знання допомагають вижити», - зазначає Сергій Кінашев.

 

Основні навчальні теми – мінна безпека під час пересування, міни та боєприпаси, вибухонебезпечні пристрої, що не вибухнули. Усі теми розглядаються на практиці під час занять на військовому полігоні. Військовослужбовці вивчають послідовність дій на замінованій території, під час евакуації з міного поля та перевірці транспортних засобів.

 

«Країни, на території яких існували збройні конфлікти стикаються з проблемою замінованих територій. Найбільше цікавить звісно практика. Ці курси допомагають закріпити знання та перейняти досвід, який використовують інші країни», - зазначає Андрій Поліщук.

 

Курси з мінно-вибухової справи триватимуть протягом наступного тижня. По закінченню гвардійці отримають міжнародні сертифікати.

 

Діана Краснікова