П'ятниця, 14 Серпня, 2020 - 06:07
30 Сер 2017

Міжнародний центр НГУ проінспектували військові спостерігачі з Данії, Норвегії та Канади

Багатонаціональна інспекційна група Данії, до складу якої також входять представники Норвегії та Канади, відвідала Міжнародний міжвідомчий багатопрофільний центр підготовки підрозділів Національної гвардії України, що в селищі Старе на Київщині. Цей візит відбувся відповідно до положень Віденського документа 2011 року про заходи зміцнення довіри та безпеки.

 

Це перший візит іноземних військових спостерігачів до Міжнародного Центру НГУ, оскільки він тільки нещодавно був створений на базі батальйону забезпечення навчального процесу Північного оперативно-територіального об’єднання НГУ.

 

Багатонаціональну групу міжнародних спостерігачів зустріли заступник командувача НГУ генерал-лейтенант Микола Балан та командування Центру на чолі з полковником Геннадієм Пузановим.

 

Микола Балан розповів іноземним гостям історію створення Центру та особливості проведення бойової та спеціальної підготовки в Нацгвардії України в цілому. Він, зокрема, повідомив що протягом останніх кількох років програма підготовки особового складу НГУ зазнала чималих якісних змін.

 

«Програма бойової та спеціальної підготовки порівняно з 2014 роком, ми порахували, помінялася на 93 відсотки. Добавились такі предмети, як тактична медицина, інженерна підготовка. І життя нас змусило в 2014 році поставити на озброєння бронетехніку, у зв'язку з цим були сформовані оперативні частини та нам довелося опанувати колективну зброю, таку як гармати Д-30, БТР-3Е і БТР-4Е, а також засоби протиповітряної оборони для охорони особливо важливих державних об'єктів і командних пунктів», - зазначив він.

 

За словами заступника командувача НГУ, наразі у кожному територіальному командуванні НГУ є своє стрільбище та навчальний центр, але вони невеликі. Тому основний акцент підготовки особового складу наразі робиться на здійсненні підготовки особового складу в навчальних центрах у Золочеві, «Лисець» на Івано-Франківщині і в Міжнародному центрі в с. Старе.

 

Спостерігачів цікавило, що безпосередньо відбувається кого і як готують в Міжнародному міжвідомчому багатопрофільному центрі підготовки підрозділів НГУ.

 

Полковник Геннадій Пузанов та його заступники доповіли про завдання, структуру та плани щодо проведення навчань у Центрі для різних як українських відомств, так і силових структур іноземних держав.

 

Після цього членів інспекційної групи ознайомили з ходом проведення будівельних робіт на території військового містечка.Керівник інспекційної групи підполковник Кім Гульдбех подякував гвардійцям за змістовні і відкриті доповіді.

 

«Дякую вам за хороший брифінг та надану нам інформацію. Дуже дякую за відкритість, прозорість та за гостинність», - сказав він.

 

Міжнародну делегацію супроводжували офіцери з управління верифікації Генерального штабу Збройних сил України.

 

За словами заступника начальника відділу управління верифікації ГШ ЗСУ полковника Владислава Пономарьова, це 25-ий візит інспекційної групи в межах Віденського документа 2011 року про заходи зміцнення довіри та безпеки з березня 2014 року. Всі вони мають дуже важливе значення в розповсюдженні серед держав-учасниць ОБСЄ правдивої і незаангажованої інформації про ситуацію в Україні і на території окремих районів Донецької і Луганської областей. Під час таких візитів військові іноземні спостерігачі ознайомлюються з діяльність підрозділів різних силових відомств, що входять в безпековий сектор України.

 

Прес-служба НГУ

Фото Віталія Сича