Понеділок, 21 Вересня, 2020 - 05:23
07 Гру 2019

Майже 500 гвардійців присягнули на вірність українському народу в десяти містах країни (ВІДЕО)

 

Сьогодні у десяти містах країни пройшли церемонії складання Військової присяги бійцями Національної гвардії. На вірність народу України присягнули 409 строковиків та 48 військовослужбовців за контрактом. Військову присягу новобранці складали як на центральних площах та вулицях міст, в яких дислокується їхні підрозділи, так і безпосередньо на території частин. Урочистості проходили за участі командирів підрозділів, представників органів місцевого самоврядування, духовенства, рідних та близьких.

 

Так, у Харкові на вірність українському народові присягнули пів сотні солдатів Національної академії НГУ. Уперше урочистості відбулися на меморіалі Захисників України. Привітав новоспечених солдатів начальник Академії генерал-лейтенант Сергій Соколовський,  військовий комісар Харківського обласного комісаріату Юрій Калгушкін та голова ветеранської ради Академії полковник у відставці Петро Павлов.

 

За місяць перебування в Академії солдати пройшли заняття на навчальних зборах та отримали бойову зброю. Зокрема, юнаки збагатили свій досвід необхідними навичками з тактичної, військово-інженерної, стройової, вогневої та фізичної підготовки.

 

В Ізмаїлі присягу складали військовослужбовці, які були призвані із Тернопільської, Хмельницької та Одеської областей. Урочистості відбулись на алеї Дружби народів біля пам’ятника морякам-дунайцям. Серед молодих воїнів були також і жінки, які обрали контрактну службу.

 

«Мене переповняють чудові відчуття: це і радість, і гордість, і впевненість у своїх силах, і переконаність у тому, що мені багато що ще вдасться – з хвилюванням розповідає гвардійка Христина Кучеренко, - Завдяки дружній підтримці та високому професіоналізму, який я побачила у лавах Національної гвардії, повірила, що в мене все вийде».

 

У Дніпрі ж одразу троє нацгвардійців освідчились коханим просто під час складання Військової присяги дівчатам, які приїхали проводжати їх на службу. Товариші спланували все заздалегідь, а от для наречених це виявився сюрпризом.

 

Військовослужбовців частини, що сьогодні присягнули на вірність народу України в Сумах, теж не залишилися без підтримки рідних та близьких. Вони синхронно зі своїми дітьми чекали коли настане цей важливий день і на повну розділили всю його важливість та значущість.

 

«Подих затамувавши я дивилася на свого сина та з гордістю слухала, як він виголошував присягу. За цей місяць він змужнів та подорослішав, йому як і більшості чоловіків дуже пасує військова форма. Він сам обрав цей відповідальний шлях, а я підтримала його прагнення і неймовірна задоволена, що йому це подобається», - говорить мати військовослужбовця Алла Дзюбенко.

 

Нагадаємо, у 2019 році в Україні існує дві хвилі призовів у армію - весняний та осінній. Терміни проведення призовної кампанії на строкову військову службу визначаються щорічно Указом Президента України. Цього року це відбувалося з 1 квітня по 31 травня - весняний призов 2019 року. Та з 1 жовтня по 31 грудня - осінній призов.

 

Обсяг призову – 15 тисяч 200 осіб.

З них 9 тисяч – Збройні сили України;

4400 – Нацгвардія України;

Держприкордонслужба – 1 тисяча;

Державна спеціальна служба транспорту – 800 осіб.

 

Пресслужба НГУ, за матеріалами з військових частин