П'ятниця, 27 Листопада, 2020 - 16:14
19 Травень 2015

Командування сухопутних військ США відвідало навчання «Фіарлес Гардіан – 2015»

Українсько-американські навчання «Фіарлес Гардіан – 2015» відвідав командуючий сухопутними військами США в Європі генерал-лейтенант Фредерік Бен Ходжес.

 

В міжнародному центрі миротворчості та безпеки Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, що на Яворівщині, його зустріли керівник навчань «Фіарлес Гардіан – 2015» від Національної гвардії України генерал-майор Олег Гарчу, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-лейтенант Анатолій Пушняков, начальник Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного генерал-лейтенант Павло Ткачук та інші посадові особи.

 

В конференц-залі Міжнародного центру миротворчості та безпеки заступник начальника навчань полковник Сергій Капелюшний ознайомив командуючого сухопутними військами США в Європі генерал-лейтенанта Фредеріка Ходжеса з ходом проведення спільних навчань. По закінченні доповіді американських гостей цікавили питання щодо наявності достатньої кількості перекладачів під час занять та участі військовослужбовців Національної гвардії України в цьогорічних навчаннях «Rapid Trident».

 

«На даний момент переклад американських інструкторів здійснює 45 перекладачів Національної гвардії, які повністю задовольняють потреби навчального процесу. Щодо участі військовослужбовців в спільних навчаннях «Rapid Trident - 2015», це було б непогано, нацгвардійці змогли б показати на практиці, чому навчили нас американські колеги», - відповів на запитання полковник Сергій Капелюшний.

Під час круглого столу генерал-лейтенант Фредерік Ходжес поцікавився у керівництва Національної гвардії, які рекомендації можуть надати українські офіцери, щодо проведення ІІ-го етапу навчань.

 

«Ми постійно проводим аналіз та робимо висновки по кожному дню навчань. Дійсно, в ІІ-му етапі навчань ми  хотіли б передбачити курс підготовки молодших командирів (сержантів), а також заняття з обслуговування техніки та озброєння», - розповів генерал-майор Олег Гарчу.

 

По закінченню презентації, всі присутні вирушили до місць проведення занять. Гості змогли ознайомитись з лазерною системою імітації бою MILES-2000, яка дозволяє готувати особовий склад в умовах максимально наближених до бойових. Також гості відвідали заняття з тактичної підготовки, де військовослужбовці Національної гвардії відпрацьовували питання ведення бойових дій в населених пунктах.

 

Прес-служба НГУ