П'ятниця, 27 Листопада, 2020 - 16:06
30 Жов 2020

Командувач Нацгвардії підписав Меморандум про взаємодію та співпрацю із Міністерством у справах ветеранів України (ВІДЕО)

Сьогодні у Головному управлінні Національної гвардії України відбулась робоча зустріч командування НГУ на чолі із командувачем Нацгвардії генерал-полковником Миколою Баланом та керівництва Міністерства у справах ветеранів України. Основна мета зустрічі – підписання меморандуму про взаємодію та співпрацю у сфері адаптації ветеранів Нацгвардії до мирного життя.

 

Міністерство у справах ветеранів України представили заступник міністра у справах ветеранів України Ігор Безкаравайний та генеральний директор Директорату реабілітації, медичного забезпечення та соціальної реадаптації ветеранів Міністерства у справах ветеранів України, доктор медичних наук, заслужений лікар України Всеволод Стеблюк.

 

За словами командувача Нацгвардії генерал-полковника Миколи Балана, питання щодо реабілітації учасників бойових дій гостро постало ще у 2014 році, коли гвардійці одні з перших стали на захист східних кордонів держави. Саме тоді в НГУ до виконання завдань почали активно залучати психологів, що значною мірою покращило стан справ. Нині ж організація психологічної реабілітації організовується на значно вищому рівні аніж на початку війни. А гвардійські психологи постійно нарощують інструментарій програм психологічної реабілітації комбатантів.

 

Сторони домовилися спільними зусиллями проводити заходи освітньо-професійного, соціально-психологічного та фізкультурно-спортивного спрямування для військовослужбовців – ветеранів та членів їх сімей. Планується проведення програм «декомпресії», у тому числі й у реабілітаційних центрах, санаторіях, будинках відпочинку які відповідають вимогам для суб’єктів із психологічної реабілітації, передбаченим законодавством України в рамках цього Меморандуму.

 

Також для правового врегулювання проблемних питань Національна гвардія та Мінветеранів вестимуть активну нормотворчу діяльність.

 

«Сьогодні ми розуміємо, що до питання реабілітації ветеранів необхідно підходити комплексно, адже лише міжвідомча взаємодія може привести до найкращого результату, – розповідає заступник міністра у справах ветеранів України Ігор Безкаравайний. – Саме тому Міністерство обмінюється досвідом з військовими формуваннями, аналізує проблемні питання та пропонує шляхи їх розв'язання. Ми робимо це, щоб попередити та мінімізувати негативні наслідки, які позначаються як на фізичному, так і на ментальному здоров'ї ветеранів, ще до моменту їхнього звільнення».

 

За словами начальника відділу психологічного забезпечення полковника Сергія Чижевського, наразі також необхідно розширювати доступ гвардійців до інформації про права та гарантії щодо соціального захисту ветеранів війни. Це стосується реалізації права на фізичну, медичну, психологічну реабілітацію та соціально-професійну реадаптацію. Адже доволі часто саме незнання своїх прав спричиняє ряд проблем як самим ветеранам, так і членам їхніх сімей.

 

Нагадаємо, що починаючи з 2014 року психологічна служба НГУ активно вивчає досвід країн-членів НАТО, FIEP, Держави Ізраїль. За сприянням Офісу Україна – НАТО, Посольств США, Франції, Польщі та Латвії в Україні гвардійські спеціалісти взяли участь в понад 50 навчальних проєктах щодо впровадження сучасних протоколів, стандартів, інструментарію у програми психологічної реабілітації комбатантів.

 

Також психологи НГУ вивчали досвід колег за кордоном, безпосередньо у реабілітаційних та навчальних центрах. Ряд психологів пройшли підготовку під керівництвом колег Міністерства оборони США за постізоляційними заходами в системі реінтеграції осіб, звільнених з полону.

 

Такий досвід надає змогу постійно покращувати систему реабілітації ветеранів Нацгвардії.

 

Пресслужба НГУ