Субота, 31 Жовтня, 2020 - 12:20
27 Вер 2020

Капелан отець Юрій Борис розповів гвардійцям про значення одного з 12 найважливіших християнських свят Воздвиження Хреста Господнього (ВІДЕО)

27 вересня православні та католики всього світу відзначають велике свято - Воздвиження Чесного Хреста Господнього.

 

Це свято належить до дуже старовинних, а історія його виникнення оповита різними легендами. Однак найголовнішим його значенням є Воздвиження, що означає піднесення, тобто особливо урочистий обряд вшанування та прославляння Святого Хреста.

 

Про виникнення свята, традиції його святкування, а також значення для вірян й особливість поміж інших, після недільного богослужіння, розповів клірик храму святих апостолів Петра і Павла, військовий священник (капелан) 25 бригади охорони громадського порядку Північного Оперативно-територіального об’єднання протоієрей Юрій Борис: «Звичайно, що цей день є для християн особливим, адже згадується розп'яття Спасителя, Його страждання та муки, але згадується також світле Його воскресіння. Бо хрест - це є знамено перемоги. Дуже багато є історій про те, як Хрест Господній рятував людей. Дуже часто військовослужбовці розповідають, що перебуваючи в окопах, звершуючи хресне знамення на собі, молячись до Хреста Господнього й носячи хрестик на собі відчувають велику силу Божу, під час обстрілу, чи під час великої небезпеки, вони відчувають великий захист і залишаються живими та неушкодженими. Тому сьогодні хочу побажати усім, щоб Господь дарував нам мир, спокій і свою ласку!»

 

Відділення інформації і комунікації Північного Київського ТУ