Субота, 19 Вересня, 2020 - 14:15
01 Чер 2015

Історія чотирилапого захисника Маріуполя (Відео)

Про незвичну команду гвардійців солдата Олександра Шаповала та його вірного друга та соратника кремезного ротвейлера Фреда знають чи не всі захисники Маріуполя. Пес не тільки безперечний улюбленець на своєму місці служби, але і талісман бійців. Фред попереджає товаришів по службі про обстріли ще до їх початку. У його хазяїна Олександра є своя теорія стосовно цього: «Собака відчуває небезпеку, а ще у нього дуже сильні зір та слух».

 

На службу Олександр і пес призвані одночасно. І якщо Олександру додому прийшла повістка, то Фред - доброволець. «Разом із Фредом я проводжу більшість свого часу: у цивільному житті ми охороняли серйозне підприємство, - розповідає гвардієць. - Коли прийшла повістка до військкомату під час мобілізації, я почав думати, що робити із собакою. Про те, щоб уникнути служби, мова не йшла, адже я і сам вже давно хотів піти захищати Батьківщину. Фред якимось чином відчув це, почав вести себе дивно: лягав біля дверей, скиглив, не хотів мене одного відпускати. Рішення проблеми залишалося тільки одне…».

 

Тож Олександр прибув до військкомату не один, а у супроводі вірного друга, попросивши, щоб мобілізували обох. Так ця нерозлучна пара потрапила до миколаївського полку Національної гвардії України, а згодом і до Маріуполя.

 

«Фреда спочатку побоювалися, але потім, зрозумівши, що він незлобний і «своїх» не чіпає, почали його підгодовувати та пестити», — посміхається господар собаки. Пес дуже полюбляє печиво, тож і їсть його ледь не кожен день - обов’язково хтось принесе.

 

Окрім доброї вдачі, Фред просто незамінний у службі. Вночі він може патрулювати місцевість, краще за будь-які сигнальні загородження попереджаючи про наближення сторонніх. Вдень собака допомагає при обшуку автомобілів на блокпостах, Олександр ще дома навчив його знаходити набої. Ця навичка згодилася в Маріуполі — Фред вже кілька разів виявляв в машинах заборонені предмети. Про здатність чотирилапого гвардійця передбачати обстріли годі і говорити - це, зрештою, врятовані життя.

 

Про свою службу в зоні АТО Олександр жартує: «Так нічого майже і не змінилося, хіба що, масштаб: у цивільному житті охороняли підприємство, тепер - всю Батьківщину». Так вони і служать, миколаївець Олександр Шаповал та його чотирилапий друг Фред, захищаючи Маріуполь та Україну від збройної агресії, а їх дружба на передовій лише зміцнилася.

 

ГЗГ та ЗМІ Південного ОТО