Середа, 24 Лютого, 2021 - 22:24
27 Лис 2020

Інженерні підрозділи Нацгвардії вперше проходять колективну підготовку

 

Досвід військових конфліктів, що відбулися останнім часом, свідчить про те, що в сучасних умовах успіх ведення бойових дій та проведення операцій значною мірою залежатиме від їхнього всебічного забезпечення, одним з яких - є інженерне забезпечення. Заходи інженерного забезпечення мають самостійно здійснюватись частинами та підрозділами.

 

З цією метою у Міжнародному центрі НГУ, що на Київщині, відбувається курс колективної підготовки фахівців за інженерними військово-обліковими спеціальностями. У ньому беруть участь військовослужбовці військових частин прямого підпорядкування та Західного ТРУ. У проведенні занять, також, використовується інженерна техніка та спеціальне обладнання.

 

Цей навчальний збір перший в системі колективної підготовки, що проводиться Навчальним центром підготовки підрозділів. Основна увага буде зосереджена на діях військовослужбовців у складі підрозділу. Заняття будуть проводитись, як вдень, так і в нічний час та максимально наближені до бойових умов.

 

«Проведення цього курсу – є пілотним проєктом під час якого буде проведена апробація стандартів навчання та визначена їх дієвість. Після його завершення будуть підбиті підсумки та визначені напрямки для удосконалення програми навчання», - зазначив керівник курсу колективної підготовки майор Ігор Борняк.

 

Впродовж місяця гвардійці опанують фортифікаційне обладнання позицій та пунктів управління їх маскування і захист від ВТЗ, прокладання колонних шляхів, влаштування переходів через різноманітні перешкоди, встановлення інженерних загороджень та мінних полів, обладнання пунктів водопостачання.

 

Варто сказати, що до початку проведення курсу інструктори Міжнародного центру пройшли курс з мінної безпеки «ЕТНАР», який проводився інженерами операції «ЮНІФАЄР» Збройних сил Канади в Україні.

 

Відділення інформації та комунікації Міжнародного центру НГУ