Субота, 31 Жовтня, 2020 - 09:43
20 Чер 2019

Гвардійка Тетяна Конопля – мати чемпіона світу з футболу: «За кожним чемпіоном стоїть сильна мама»

Юхим Конопля - український футболіст, захисник клубу «Шахтар» і молодіжної збірної України, чемпіон світу з футболу. Тетяна Конопля - лікар-стоматолог, капітан Нацгвардії і мама чемпіона.

 

«Юхиму було рівно рік, коли я пішла працювати в госпіталь військової частини. Ми жили у Донецьку, 2 роки я була цивільним стоматологом, а потім вступила на контрактну службу в оперативний полк військової частини 3037. З того часу й почалася моя військова кар'єра. Все свідоме життя свого сина я поєдную батьківський обов'язок і військову справу», –  розповідає Тетяна.

 

Сьогодні вона лікар-стоматолог військової частини 3017, що у Харкові, 2014 рік вніс свої корективи у їх з сином життя:

 

«З 6 років Юхим займався в дитячій футбольній академії “Шахтар”. 2014 рік розділив нашу сім’ю - коли почалася війна, всю академію перевезли в Київ на спортивну базу, де зараз команда живе і тренується, а ми з чоловіком переїхали до Харкова. Юхим самостійно закінчував школу, готувався до ЗНО, постійні тренування, з 14 років вже доросле відповідальне життя».

 

Тетяна ділиться з нами своєю історією, а в очах одночасно видніються і сльози і радість:

 

«Рідко бачимось... Раз на пів року, в міжфутбольний сезон, частіше не виходить, у них дуже щільний тренувальний графік».

 

Запитую про дитинство Юхима, адже цікаво, як воно, виховувати чемпіона змалечку: встигати відводити його на тренування, не пропускати жодного матчу, завжди бути підтримкою та опорою.

 

«Вже у 9 місяців, як тільки навчився ходити, Юхим весь час був з м'ячем. Вдома їх було до 30 штук: маленькі, великі, тверді, м’які, які завгодно. Він з ними і спав, і їв, і грався - це точно була любов. У 6 років вирішили віддати його до футбольної академії, конкурс на той момент був 1 до 40 - він пройшов, - ділиться спогадами Тетяна. - Не завжди встигала зі служби відводити його на тренування, тож в допомогу нам були і друзі, і бабусі, і навіть сусіди».

 

У бажанні професійно займатися футболом Тетяна завжди підтримувала сина, щоб встигати на тренування Юхиму інколи доводилося пропускати навчання у школі.

 

«Для нас було важливим бажання і прагнення сина, вчителі не відпускали його з останніх уроків, тож іноді Юхим перелазив через шкільний паркан. Але футболу він був відданий завжди, за все своє спортивне життя не пропустив жодного тренування. Тренер завжди його хвалив за багато якостей, але 100% присутність на тренуваннях - це в першу чергу заслуга самого Юхима».

 

Як будь-яка мама Тетяна завжди радіє перемогам свого сина, гордість за нього відчувається у кожному її слові. Приємно бачити, що у наших гвардійців такі талановиті діти, адже ми ті, хто закладає фундамент нашого майбутнього.

 

«Коли був відбір в команду, Юхима взяли останнім тренер казав: “Давайте візьмемо цього рудого на фарт”. Так і вийшло, перемога у Чемпіонаті світу - це велика особиста заслуга кожного гравця і тренерів, і мабуть, це особиста перемога й для кожної мами».

 

Анастасія Павленко