П'ятниця, 30 Жовтня, 2020 - 15:41
06 Гру 2019

«Головне завдання – зробити службу престижною, безпечною та комфортною», – Микола Балан на конференції з питань гендерної рівності

6 грудня у Києві пройшла конференція «Сучасні тенденції розвитку гендерної політики органів системи МВС». Під час заходу було обговорено результати впровадження політики гендерної рівності у структурах Міністерства внутрішніх справ.

 

«МВС підтримує ідеї рівноправ'я у секторі безпеки та оборони. Одним із фундаментальних кроків у гендерному паритеті стало прийняття нашою державою низки документів: Резолюції ООН 1325, державної програми та спільних документів співпраці Україна — НАТО. МВС стало одним із перших серед державних структур, хто затвердив власний план заходів на виконання резолюції ООН», – наголосила заступниця міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук.

 

Сьогодні, коли наша держава робить впевнені кроки вперед на шляху євроінтеграції, у Національній гвардії України гостро постало питання рівності прав чоловіків та жінок. Тож підтримуючи дії Уряду щодо політики гендерної рівності в Національній гвардії України активно розпочався процес розширення прав і, перш за все, кар’єрних можливостей представниць прекрасної статі.

 

У Нацгвардії України впровадження ідей дотримання рівних прав жінок та чоловіків проходить успішно.

 

У Головному управлінні Національної гвардії активно працює радниця командувача з ґендерної політики та служба з ґендерної інтеграції. Доповнено функціональні обов’язки керівників усіх рівнів щодо виконання заходів забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків. Регулярно проходять навчання особового складу з підвищення гендерної обізнаності. Вивчено питання забезпечення формою одягу та бронезахисту жінок-військовослужбовців та їх побажань щодо покращень, запропоновано список рекомендацій до впровадження.

 

«Національна академія НГУ, як єдиний заклад вищої військової освіти, що готує офіцерські кадри для Національної гвардії України, долучилася до реалізації Національного плану дій «Жінки, мир, безпека». Ми активно здійснюємо заходи, що сприяють ґендерній рівності та збільшенню участі жінок в діяльності навчального закладу», - зазначив підполковник Руслан Мусевич.

 

Командувач Нацгвардії генерал-лейтенант Микола Балан запевнив: «Незалежно від статі, віри, кольору шкіри кожен, хто хоче захищати нашу країну, може це робити без будь-яких обмежень – у лавах Національної гвардії, а завдання всіх посадових осіб – зробити цю службу престижною, безпечною та комфортною».

 

Також гвардія аналізує міжнародні та національні практики забезпечення участі жінок у міжнародних, національних миротворчих процесах, цивільно-військовому співробітництві, міжвідомчих заходах з протидії зовнішнім та внутрішнім безпековим викликам та загрозам з метою врахування передового досвіду.

 

Пресслужба НГУ

фото Андрія Некрасова