П'ятниця, 27 Листопада, 2020 - 15:44
25 Вер 2017

ФЕЙК: російський Інтернет-ресурс підробив документ у справі Віталія Марківа

Поки в Італії триває слідство по справі військовослужбовця Національної гвардії України старшого сержанта Віталія Марківа, якого було затримано наприкінці червня поточного року за підозрою у вбивстві італійського фоторепортера Андреа Рокеллі 2014-го року, у мережі Інтернет поширюються матеріали, основною метою яких є дискредитування Національної гвардії України та розповсюдження недостовірної інформації.

 

Так, нещодавно на Інтернет-сайті «Русская весна» (http://rusvesna.su/news/1506209085м) з’явилось повідомлення із заголовком «Документ «РВ» помогли итальянцам прийти к выводу — репортёра Роккелли «убрали» ВСУ, чтобы он не мешал Киеву». До статті додавалась псевдодовідка від 07 липня 2017 року № 287 нібито за підписом т.в.о. командира військової частини 3066  Національної гвардії України полковника Рихтіка К.В.

 

Зазначимо, що полковник Рихтік К.В. на той час дійсно тимчасово виконував обов’язки командира цієї військової частини. І це єдине, що відповідає дійсності. Утім, сама так звана довідка налічує багато розбіжностей, які свідчать про її недостовірність.

 

Зокрема:

 

1.   У прізвищі адресата «доповідної записки» допущено помилку, а саме прізвище генерал-полковника  Аллерова Ю.В. налічує одну літеру «л», хоча насправді їх має бути дві (Прим. 1).

 

2.   Вищезазначена довідка у військовій частині 3066 не видавалась. Під вихідним № 287 від 07 липня 2017 року не міститься жодного документу. Вихідна документація військової частини 3066 має відповідний індекс, який відрізняється від того, що використали російські пропагандисти.

 

3.   Кутовий штамп, який міститься на даній довідці, не відповідає дійсності так як у військовій частині 3066 вихідну та вхідну кореспонденцію штампують мокрою печаткою іншого затвердженого  зразку (Прим. 2).

 

4.   Військова частина 3066 не є у прямому підпорядкуванні Головному управлінню Національної гвардії України, а є структурним підрозділом одного з територіальних об’єднань НГУ, тому будь-які документи військова частина на ім’я командувача Національної гвардії України не надає.

 

5.   Вихідна кореспонденція військової частини 3066 не затверджується гербовою печаткою оскільки має відповідний мокрий кутовий штамп. (Прим. 3). Сама гербова печатка виглядає нечітко: при її збільшенні та детальному перегляді виявляються ознаки підроблення (Прим. 4).

 

Таким чином, чітко відслідковується російський слід у фабрикуванні доказів смерті італійського журналіста шляхом підробки службових документів Національної гвардії України.

 

Прес-служба НГУ