П'ятниця, 18 Вересня, 2020 - 16:29
30 Травень 2016

Друга річниця заснування батальйону спецпризначення «Донбас» Батальйону «Донбас» виповнилось два роки

 

29 травня з нагоди другої річниці створення батальйону спеціального призначення (резервний батальйон) «Донбас» військової частини 3057 були влаштовані урочисті заходи.

 

Службово-бойовий шлях батальйону розпочинався із загону народного ополчення жителів Донеччини, який пройшов бойове хрещення 25 травня 2014 року в боях з терористами у населеному пункті Карлівка Донецької області. На початку червня 2014 року рішенням керівництва МВС України добровольчий батальйон увійшов до складу Національної гвардії України.

 

Після офіційного оформлення батальйон відзначився численними боями у Бахмуті, Попасній, Лисичанську, Мар’їнці, Вугледарі, а нині мужньо захищає територіальну цілісність України в найгарячіших точках зони АТО.

 

Свято відбулося за підтримки громадської ради міста Маріуполя. На площі Свободи окрім винуватців свята – «донбасівців», були присутні поважні гості: командир батальйону СП «Донбас», представники місцевої влади, волонтери і, звичайно, жителі міста.

 

Офіційна частина розпочалась з традиційно урочистих акордів «Гімну України» та промови народного депутата України Семена Семенченко. «Батальйон «Донбас» – це самий боєздатний підрозділ. Він прийняв людей, які ніколи не гадали, що стануть військовими та попри все вони стали надією країни. Батальйон «Донбас» став легендою цієї жахливої війни. Кожен день ми ідемо до звершення нових перемог. Слава воїнам «Донбасу!», – зазначив нардеп.

 

З привітаннями до присутніх звернувся діючий командир батальйону «Донбас» підполковник Анатолій Виноградський: «В цей день ми пам’ятаємо і шануємо наших загиблих у боях товаришів. Низько вклоняюсь усім тим, хто зараз не з нами. Вічна пам'ять військовослужбовцям, які віддали життя за єдність країни та встановлення миру і спокою на рідній землі. Головна мета – не просто перемогти, а вижити та служити для України». Був зачитаний святковий наказ про вручення нагород військовослужбовцям підрозділу, та, нажаль, більшість з них з припискою (посмертно)... Присутні хвилиною мовчання вшанували загиблих.

 

Для усіх запрошених на площі відбувся святковий концерт за участю духового оркестру та місцевих творчих колективів. З нагоди другої річниці для гостей та іменинників було влаштовано перегляд документальної стрічки  про батальйон «Донбас». Протягом всього заходу була представлена виставка зброї та бойових машин. У завершення свята усі бажаючи могли поласувати приготовленою на польовій кухні кашею.

 

Автор: Ольга Сєнкова

фото автора