Понеділок, 21 Вересня, 2020 - 05:15
11 Лют 2019

Допомога Уряду США в рамках Глобального резервного фонду безпеки сприяє розбудові тактичних, оперативних та інституційних спроможностей складових сектору безпеки і оборони України

Навчання особового складу та матеріально-технічна допомога, надані урядом США через Глобальний резервний фонд безпеки (далі - GSCF) значним чином підсилюють спроможності складових сектору безпеки і оборони України з протидії російській агресії.

 

GSCF – спільна програма Державного департаменту та Департаменту Оборони США надає Україні військово-технічну допомогу на суму 42,4 мільйони доларів США, яка реалізовується у вигляді організації навчань з підготовки особового складу і наданні матеріально-технічної допомоги та сприяє розбудові тактичних, оперативних, інституційних спроможностей Збройних сил України та Національної гвардії України. Ці зусилля Уряду США дають бажаний результат, допомагаючи створювати професійну структуру, складову сектору безпеки і оборони, здатну захищати територіальну цілісність України та вживати заходів щодо стримування подальшої агресії збоку Росії, а також підтримувати прагнення України до досягнення повної взаємосумісності з НАТО.

 

Директор програми GSCF Рейчел Шиллер, нещодавно повернулася з відрядження до України, в ході якого проводила оцінювання ефективності програми GSCF та вивчала нові можливості щодо надання допомоги та організації підготовки особового складу Національній гвардії України. На сьогодні понад 15% особового складу в операції Об’єднаних сил, головною метою якої є захист суверенітету України від російської агресії на Сході, є військовослужбовцями Національної гвардії України. Національна гвардія України зробила значні кроки вперед в питаннях, що стосуються протидії російській агресії, і в деякій мірі, саме завдячуючи підтримці збоку GSCF.

 

Проведення тактичної підготовки для особового складу Національної гвардії України та розвиток оперативних спроможностей бригади швидкого реагування.

 

В рамках програми GSCF було підготовлено 4 роти та один штаб батальйону Національної гвардії України, що дозволило направити до участі в операції Об’єднаних сил близько 5000 підготовлених професійних гвардійців. Крім того, в рамках фінансування GSCF було створено елітну бригаду швидкого реагування Національної гвардії України, яка успішно залучалася до виконання службово-бойових завдань на Донбасі. Проект співпраці з Національною гвардією України очолює Командування США в Європі (EUCOM), до якого також залучається Національна гвардія штату Каліфорнія, яка є партнером Національної гвардії України в рамках реалізації Державної програми партнерства та надає практичні рекомендації і професійну оцінку стану розвитку Національної гвардії. Військовослужбовці Національної гвардії штату Каліфорнія, які проходять службу в Командуванні США в Європі та Офісі оборонного співробітництва Посольства США в Україні, відіграли значну роль під час розробки плану проведення практичних навчань для Національної гвардії України. Разом із стабільним зростанням спроможностей Національної гвардії України, проходить реформування системи надання допомоги в рамках GSCF, від проведення безпосередньої тактичної підготовки особового складу американською стороною до розвитку навчально-матеріальної бази, вдосконалення програм підготовки та фахової підготовки інструкторів Національної гвардії. Така модель більш гнучкого співробітництва робить співпрацю з Національною гвардією України в рамках програми GSCF більш ефективною та результативною.

 

Підтримка тактичного, оперативного та інституційного розвитку Міністерства оборони України.

 

Програмою GSCF також проводяться заходи щодо підтримки розвитку тактичних та інституційних спроможностей Сил спеціальних операцій України та приведення їх у відповідність до моделі сил спеціальних операцій країн заходу. Одним із результатів такої підтримки американських колег є розроблення та впровадження власного кваліфікаційного курсу підготовки військовослужбовців для Сил спеціальних операцій України, який значно підвищив рівень тактичної та оперативної підготовки. Командири підрозділів з району проведення операції Об’єднаних сил відзначають, що військовослужбовці, які успішно пройшли кваліфікаційний курс підготовки військовослужбовців сил спеціальних операцій, мають високий рівень професійної підготовки та здатні ефективно виконувати службово-бойові завдання.

 

Крім того, допомога отримана в рамках GSCF сприяла стрімкому розвитку тактичної медицини, особливо, що стосується надання першої медичної допомоги під час виконання оборонних операцій. Підготовка військових медиків сприяла стандартизації порядку надання першої медичної допомоги та має безпосередній позитивний вплив на збереження життя військовослужбовців, що беруть участь в операції Об’єднаних сил.  

 

Підвищення рівня взаємосумісності між силами НАТО та Україною

 

Крім того, важливим напрямком забезпечення підготовки в рамках GSCF є навчання лідерству та тактиці оборонних бойових операцій військовослужбовців Сухопутних військ України, що безумовно сприяє зростанню професіоналізму сержантського складу здатного взаємодіяти зі своїми колегами з НАТО. В Сухопутних військах України було створено власну школу підготовки сержантів, яка самостійно забезпечує підготовку молодших командирів на основі рекомендацій американської сторони, хоча на початку підготовку сержантів проводили інструктори США.

 

Навчання «Rapid Trident 2018», які проводилися у вересні 2018 року на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки за підтримки програми GSCF – ще одне підтвердження успіху розвитку взаємосумісності та взаємодії. До участі в спільних багатонаціональних навчаннях «Rapid Trident 2018» долучилися Збройні сили України спільно із військовослужбовцями США та ще тринадцяти країн НАТО і міжнародних партнерів. Сили спеціальних операцій України, Національна гвардія України та Державна прикордонна служба України також взяли участь в навчаннях тим самим даючи змогу Збройним силам України не тільки підвищити рівень взаємодії з силами НАТО, але й з іншими складовими сектору безпеки і оборони України з питань проведення оборонних операцій в рамках Операції об’єднаних сил. І нарешті, навчання «Rapid Trident» виступають в ролі своєрідного «форуму» для складових сектору безпеки і оборони України щодо поглиблення своєї співпраці з союзниками з НАТО, а також даючи змогу збільшити спроможності з протидії гібридним загрозам та агресії збоку Росії.

 

Посилання на статтю: https://blogs.state.gov/stories/2019/01/29/en/global-security-contingency-fund-builds-tactical-operational-and-institutional