П'ятниця, 18 Вересня, 2020 - 16:03
23 Лис 2017

“Для нас графологія - це метод вивчення психологічного стану бійців ” – психолог Нацгвардії Ірина Кардінал

 

Нові технології, сучасне оснащення, курси підвищення кваліфікації, а тепер ще більше  лекції графології для психологів Національної гвардії України.

 

З 23 листопада психологи гвардії проходитимуть курси графології від Марини Фоменко  психолога, викладачки Української школи графології – науки про почерк. «Почерк - це не рух руки, це рух мозку, думки»,  зазначила Марина.

 

Цей маловивчений метод діагностування та проективної методики психології зараз використовують провідні серйозні компанії світу: підбір персоналу, судові процеси, навчальні заклади. Світові тенденції в психології йдуть вперед, ось чому виникла графотерапія - це спосіб змінити психологічного стану через зміну почерку.

 

Аспекти, як можна читати людину, глянувши на слова на аркуші:

- Розташування речення без відступу на аркуші свідчить, що людина здатна швидко приймати рішення, не обдумуючи наслідки.

- Коли люди пишуть з короткого абзацу — це означає, що вони завжди мають час для роздумів, аби щось вирішити чи сказати.

- А ті, хто не дописує речення до кінця рядка  бояться власних результатів, не довірливі до людей, і зазвичай з низькою самооцінкою. Тоді ті, хто дописують до кінця рядка, і навіть стискають останні букви, аби вмістити - це самовпевнені лідери, яким байдуже на думку інших.

 

«Розмір, форма, нахил літер - це те, на що варто реагувати»,  говорить Марина.

 

Марина Фоменко: «Я люблю свою справу, я готова нею ділитися, адже це дозволяє побачити приховане і зрозуміти  незрозуміле, бо це інструмент детального портрета. Спецслужби та війська мають враховувати все, що може їм сказати більше, ніж говорить людина про себе. Я мама сина, він у мене був в АТО. Я знаю, які там бувають ситуації. Ким вони туди йдуть, а ким повертаються. І психологи це повинні відстежувати та вивчати. Тому, реакція фахівців на зміни в поведінці солдат,  дозволить кожній матері дочекатися сина. Я впевнена, що військовий психолог просто повинен знати всі методи вивчення особистості, адже це його фахова необхідність» 

 

Серед 8 психологів гвардії ми поговорили з Іриною Кардінал  старшим офіцером відділу психологічного забезпечення ГУ НГУ, яка до цього самостійно вивчала графологію.

 

«Це метод просто забули й не використовували в роботі. Я рада, що тепер це буде практикуватися. Ще цікавою є методика поліграфу, плями Роршеха, проективна методика і ряд інших. Ми займатимемося десь 2 місяці два рази на тиждень» — говорить Ірина.

 

Цю зустріч Марини Фоменко з психологами НГУ свого часу запропонувала Організація «Жіноча сила України». Тепер обмін знаннями та досвідом гарантуватиме ефективнішу програму відбору та психологічної допомоги для військових. Курси триватимуть до кінця грудня 2017 року, а наші фахівці гвардії будуть далі опановувати інструмент письма, якому є що сказати…