Неділя, 6 Грудня, 2020 - 03:08
22 Вер 2020

Без права на помилку: гвардійці Навчального центру передали колегам-прикордонникам досвід із замінування і розмінування в районі ООС

Сьогодні на території хімічного полігону Навчального центру НГУ прикордонники здобували практичні навички зі встановлення протитанкових (ТМ-62М) та протипіхотних мін (ПМН, ОЗМ-72, МОН-50, МОН-100 та ПОМЗ).

 

Заняття розпочалося зі встановлення одиночних мін та їх маскування. Інструктори Навчального центру, опираючись на власний досвід, здобутий на сході України, розповіли про найпоширеніші демаскуючі ознаки та характерні помилки саперів-початківців. Особливу увагу було приділено встановленню протипіхотних вибухових пристроїв в керованому варіанті. Також  прикордонники провели встановлення трьохрядного протитанкового мінного поля стройовим розрахунком, після чого провели пошук мін за допомогою засобів пошуку (Garett, Evro ace 350, Garett ace 250, ІМП2, РВМ та ground shark).

 

«Отримані навички допоможуть військовослужбовцям впевнено виконувати службово-бойові завдання як із замінуванням, так і з розмінуванням небезпечних ділянок у зоні ООС. Кожен якісно підготовлений сапер – це запорука безпеки життя тих військовослужбовців, які слідують за ним»,- зазначив викладач модуля (циклу) підготовки саперів капітан Вадим Руснак.

 

Група інформації і комунікації НЦ НГУ