П'ятниця, 22 Січня, 2021 - 19:08
15 Бер 2020

Батальйон імені генерал-майора Сергія Кульчицького відсвяткував 6-ту річницю в місті Попасна

15 березня заступник Командувача Об’єднаних сил з питань застосування сил та засобів НГУ генерал-майор Олександр Олещенко, начальник угруповання НГУ в ОТУ «Північ» полковник Сергій Мамченко, координатор 1-го батальйону оперативного призначення НГУ Андрій Антоніщак, голова міста Попасна Юрій Онищенко, начальник відділу поліції міста Попасна Володимир Золотарьов, начальник групи військово-цивільного співробітництва Мар’ян Волощук, комендант військової служби правопорядку міста Попасна Віктор Агеєв та волонтери завітали до місця дислокації підрозділу, аби привітати бійців батальйону оперативного призначення імені Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького з 6-ою річницею від дня створення підрозділу.

 

«За час свого існування Ваш батальйон пройшов шлях, який наповнений славетними здобутками та перемогами. Військовослужбовці батальйону з початком агресії одними із перших розпочали виконувати завдання на найскладніших напрямках бойових дій. Саме ваш бойовий досвід, патріотизм та відданість Військовій присязі, стали взірцем сумлінного служіння та прикладом для Захисників України! Бажаю всьому особовому складу батальйону міцного здоров’я, щастя, успіхів та натхнення, здійснення всіх задумів, миру в країні та добробуту в родинах», – привітав військовослужбовців батальйону заступник командувача ОС із питань застосування сил і засобів НГУ генерал-майор Олександр Олещенко.

 

Бійці батальйону були відзначені нагородами від командувача Національної гвардії України, командувача Об’єднаних сил, мера міста Попасна, місцевих органів Національної поліції та побратимів зі Збройних сил України. Місто Попасна для бійців батальйону стало як рідне, оскільки вони несуть службу тут вже не один рік. Гвардійці відзначають патріотизм, що тут панує та запевняють, що доки вони в місті, мешканці можуть почувати себе захищеними.

 

Нагадаємо, саме у цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону. Пізніше батальйон був названий на честь Героя України, генерал-майора Сергія Кульчицького, який керував бойовим навчанням і злагодженням добровольців та загинув під час виконання бойового завдання неподалік гори Карачун, що у Слов’янську.

 

Генерал Кульчицький, чиє ім’я носить підрозділ, не був безпосереднім командиром батальйону. Та саме він зробив неоціненний вклад в справу формування добровольчих підрозділів в складі НГУ, перебуваючи на фронті разом з бійцями батальйону з перших днів.

 

Наразі батальйон входить до складу Північного оперативно-територіального об'єднання Національної гвардії України та продовжує виконувати завдання за призначенням в районі проведення операції Об’єднаних сил.

 

Прес-служба угруповання НГУ ОС