Четвер, 1 Жовтня, 2020 - 07:05
07 Жов 2019

Академічний ансамбль Національної гвардії України виступив на Прикарпатті й Буковині

Військовослужбовці військових частин 1241 та Навчального центру Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України, члени їх сімей, представники Нацполіції, Збройних сил України, громади Івано-Франківська, села Старий Лисець та Чернівців, насолоджувались концертною програмою гастрольного туру Академічного ансамблю Національної гвардії України присвяченим до Дня захисника України та Дня українського козацтва.

 

Виступ ансамблю розпочався з Чернівців. Саме це старовинне місто вважається пісенною столицею України. Родом з Буковинської землі видатні естрадні співаки: Назарій Яремчук, Володимир Івасюк, Іво Бобул, Марія Яремчук. Також в цьому мальовничому краї народилась солістка ансамблю МаріАнна Гавриш.

 

За свою 76 річницю існування ансамбль Нацгвардії в Чернівцях виступав вперше.

 

З відкриттям завіси сцени й перших слів конферансьє Поліни Приходько про любов до України творчий колектив заволодів увагою присутніх й не відпускав до закінчення концерту.

 

Артисти розважали глядачів музичними та танцювальними номерами про гвардію, службу Батьківщині віру та любов. Композиція «Віночок українських пісень» у виконанні хору ансамблю під керівництвом головного хормейстера Андрія Карпінця надихала на нові звершення та захоплювали виступами.

 

Родзинкою концерту став виступ дуету Василя Нагірного та Сергія Борового справжніх майстрів гри на волинці та на скрипці.

 

«Ідея поставити цей номер та виконати його з колоритом далекої Шотландії виникла рік назад,- розповідає Василь Нагірний, - за основу була взята мелодія «The Gael» із відомого кінофільму «Останній із Могікан». Виконував я її на волинці, яку замовляв саме з Шотландії. Далі вирішив долучити свого друга скрипаля Сергія Борового. Про наш задум дізналась головний балетмейстер Світлана Васильківська та поставила хореографічну композицію на шотландську тематику».

 

Загалом було створено емоційний твір, який поєднує шотландський фольклор, ритми року та енергійну хореографію, що додає сильної мотиваційної енергетики глядачу. Особливо гвардійським спецпризначенцям.

 

Композиція «The Gael» виконана в поєднанні волинки та скрипки із супроводженням шотландського танцю викликала неабиякі емоції в глядачів.

 

Чудово поставлена концертна програма, в якій брали участь заслужені артисти України Катерина Пушкіна, Любов Іванова, Олексій Похвала та солісти Катерина Рисістих, Мар’яна Гавриш, Ігор Кругляк, Василь Євтєхов, артисти хору та балету творчого колективу не залишила байдужими жодного глядача та залишили в них безліч позитивних емоцій.

 

Також під час виступу артистів представники Іміджево-видавничого центру НГУ, які супроводжують у концертному турі Академічний ансамбль, розповідали усім охочим про Національну гвардію України та можливості щодо кар’єрного й освітнього зростання у гвардійських лавах.

 

На завершення усі гвардійці й гості дійства мали змогу зробити колективне фото із легендарним творчим колективом.

 

 

Володимир Хаверко,

фото автора та заслуженого художника України Андрія Некрасова