П'ятниця, 14 Серпня, 2020 - 04:53

Найбільш запитувана інформація

 

 

Військово-медичне управління

 


Питання щодо обслуговування, обстеження та лікування в медичних установах структури МВС членів сімей військовослужбовців Національної гвардії України, які загинули під час проведення АТО/ООС.

 

Відповідно до абзацу другого частини другої статті 11 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» члени сімей військовослужбовців та осіб, звільнених у запас або у відставку, а також військовослужбовців, які загинули (померли), пропали безвісти, стали особами з інвалідністю під час проходження військової служби або постраждали у полоні в ході бойових дій (війни) чи під час участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки, якщо ці особи прослужили у Збройних Силах України, інших утворених відповідно до законів України військових формуваннях та правоохоронних органах не менш як 20 календарних років, мають право на медичне обслуговування в закладах Міністерства оборони України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів.

Порядок обслуговування певних категорій осіб, яким установлено право на медичне забезпечення (обслуговування) відповідно до законодавства, та порядок їх прикріплення до закладів охорони здоров’я МВС визначено Інструкцією про порядок медичного обслуговування в закладах охорони здоров’я МВС, затвердженою наказом МВС від 03.06.2016 № 462 (зі змінами), зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 02 липня 2016 року за № 912/29042.

Тому для отримання направлення на лікування зазначеним категоріям необхідно звертатися до закладів охорони здоров’я МВС, а саме ДУ ТМО МВС, в областях яких вони мешкають.


Питання щодо лікування та оздоровлення в санаторно-курортних закладах структури МВС членів сімей військовослужбовців, які загинули під час проведення АТО/ООС та при виконанні службових обов’язків у лавах Національної гвардії України та внутрішніх військ. 

 

На цей час до Верховної Ради України внесено проєкт Закону України від 18.02.2020 № 3083, погодження якого дозволить у подальшому вирішити питання отримання безоплатних путівок зазначеної вище категорії осіб на санаторно-курортне лікування в закладах охорони здоров’я МВС.

Інформуємо також, що члени сім’ї загиблого мають право на отримання безоплатних путівок на санаторно-курортне лікування один раз на два роки в медичних закладах Національної гвардії України відповідно до пункту 3 Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів військовослужбовців, ветеранів війни, ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ та деяких інших категорій осіб і членів їх сімей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 27 квітня 2011 року № 446.

Для отримання санаторно-курортної путівки такі особи мають звертатися до військової частини за місцем проходження військової служби загиблого та надавати такі документи:

- заяву про надання санаторно-курортного лікування;

- копію 1, 2 сторінок паспорта та місця реєстрації;

- довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування (форма № 070/о);

- копію свідоцтва про народження дитини – при отриманні путівки для дитини загиблого (померлого);

- довідку Управління праці та соціального захисту населення районної, районної в м. Києві державної адміністрації про забезпечення санаторно-курортними путівками в попередньому та поточному році;

- копію посвідчення «Член сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни»;

- копію пенсійного посвідчення.

Крім цього, зазначаємо, що в структурі Національної гвардії України є два санаторно-курортні заклади׃

Медичний центр «Нові Санжари» загально-терапевтичного профілю (адреса: провулок Курортний, 44, смт Нові Санжари, Полтавська область, 39300);

Медичний реабілітаційний центр «Тополя», який спеціалізується на лікуванні органів дихання та опорно-рухового апарату (адреса: бульвар     Золотий Берег, 97, смт Затока, Білгород-Дністровський район, Одеська область, 67772).


Проведення військово-лікарської експертизи кандидатам на військову службу за контрактом та військовослужбовцям. 

 

Порядок направлення на ВЛК кандидатів на військову службу за контрактом та військовослужбовців здійснюється відповідно до наказу МВС від 03.04.2017 № 285 «Про затвердження Положення про діяльність медичної (військово-лікарської) комісії МВС».

1. Кандидати на військову службу та військовослужбовці проходять медичний огляд у ВЛК, розташованих за місцем дислокації військових частин НГУ, відповідно до наказу МВС від 03.04.2017 № 285 «Про затвердження Положення про діяльність медичної (військово-лікарської) комісії МВС» та наказу МО України від 14.08.2008 № 402 «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України».

2. Кандидати на військову службу за контрактом та військовослужбовці, які направляються до ВЛК для проведення військово-лікарської експертизи, надають направлення, підписане командиром військової частини, медичну та службову характеристики, іншу необхідну медичну документацію.

В окремих випадках медичний огляд проводиться іншими ВЛК (за місцем проживання) згідно з направленням командира військової частини (начальника управління, закладу, установи).

3. Особи, що проходять медичний огляд, надають до ВЛК оригінал документа, що посвідчує особу (службове посвідчення (паспорт), військовий квиток чи приписне свідоцтво).

4. Перед медичним оглядом проводяться рентгенологічне (флюорографічне) обстеження органів грудної клітини, електрокардіографія, загальні аналізи крові та сечі, аналіз крові на цукор, обстеження на сифіліс (реакція Вассермана), гепатити В, С та ВIЛ-інфікування, для осіб старше 40 років - вимірювання рівня внутрішньоочного тиску.

5. Кандидати на військову службу за контрактом можуть надати документально оформлені результати зазначених обстежень, проведених протягом одного місяця до медичного огляду ВЛК.

6. Медичний огляд осіб у ВЛК проводиться з обов'язковим обстеженням лікарями-спеціалістами: терапевтом, хірургом, невропатологом, офтальмологом, отоларингологом, дерматологом, стоматологом, психіатром та лікарем-психологом або практичним психологом закладів охорони здоров’я МВС.

7. За наявності показань особи, що проходять лікарську експертизу, направляються до інших спеціалістів, а також на додаткові обстеження, необхідні для достовірної діагностики виявленої патології.

8. У разі виникнення необхідності ВЛК може запропонувати особі, що проходить військово-лікарську експертизу, амбулаторне або стаціонарне обстеження в закладах охорони здоров’я МВС або стаціонарне (амбулаторне) обстеження у інших закладах охорони здоров’я.

9. Дані амбулаторного медичного огляду ВЛК заносяться до Акта медичного огляду, до якого додаються результати спеціальних (лабораторних, рентгенологічних, інструментальних тощо) обстежень, протокол попереднього та періодичного психіатричних оглядів, який заповнює лікар-психіатр закладу охорони здоровя МВС, висновок за результатами психологічного обстеження, протокол психофізіологічного обстеження, довідки про раніше проведені щеплення, витяг з медичної карти амбулаторного хворого з місця медичного обслуговування та інші документи, що можуть підтверджувати експертну постанову.

10. У разі незгоди особи, що проходила медичний огляд, із постановою штатної ВЛК, вона може оскаржити її у ЦВЛК, яка визначає за необхідності порядок додаткового обстеження та повторної лікарської (військово-лікарської) експертизи.


 

 

Управління кадрової роботи

 


Нагородження відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції» особового складу, який був звільнений та не нагороджувався

 

Питання вирішується позитивно.

Особовий склад, який брав участь в антитерористичній операції та не був нагороджений відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції» звертається із заявою до Головного управління Національної гвардії України або до командира військової частини за попереднім місцем проходження служби з клопотанням про нагородження його даною відзнакою та надає копії паспорта та посвідчення УБД для відпрацювання списків осіб, представлених до нагородження даною відзнакою передбачених Указом Президента України від 17 лютого 2016 року № 53 на основі яких здійснюється нагородження.

Нагородження здійснюється:

-   у Головному управлінні Національної гвардії України;

-    у військовій частині за попереднім місцем проходження служби;

у військовій частині за місцем проживання колишнього військовослужбовця за територіальним принципом.


Надання інформації про встановлення особі статусу учасника бойових дій,  видачу їй відповідного посвідчення

 

Питання висвітлено на сайті: http://ngu.gov.ua/ua/yak-otrymaty-posvidchennya-uchasnyka-boyovyh-diy


Переміщення військовослужбовця військової служби за контрактом з однієї військової частини до іншої для подальшого проходження військової служби

 

Для вирішення питання стосовно переміщення військовослужбовця військової служби за контрактом з однієї військової частини до іншої для подальшого проходження військової служби йому необхідно в установленому порядку з рапортом звернутися до командування військової частини за місцем проходження служби.

Крім того, військовослужбовцю необхідно в установленому порядку звернутися до командира військової частини, у якій він бажає проходити військову службу, для з’ясування обставин та підстав для переміщення, а також вивчення його морально-ділових та професійних якостей.

Підстави для переміщення визначені пунктами 82, 83 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженого Указом Президента України від 10 грудня 2008 року № 1153/2008.


Надання інформації щодо дострокового звільнення військовослужбовця строкової військової служби за сімейними обставинами

 

Військовослужбовці строкової військової служби можуть бути звільнені зі строкової військової служби достроково відповідно до пунктів "б""в""г" частини другої статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", а саме:

- за станом здоров’я – на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби;

- за сімейними обставинами – у разі виникнення у них права на відстрочку чи звільнення внаслідок зміни сімейних обставин. Військовослужбовці, які мають право на звільнення зі служби за цією підставою, можуть його не використовувати;

- у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, яким призначено покарання у виді позбавлення волі.

Для вирішення питання стосовно дострокового звільнення звільнення в запас за сімейними обставинами на ім’я командира військової частини, у якій проходить військову службу військовослужбовець, повинно надійти рапорт військовослужбовця або заява від його родичів про дострокове звільнення в запас.

У разі надходження даного рапорту або даної заяви командир військової частини зобов'язаний надіслати у триденний строк до відповідного військового комісаріату за місцем проживання сім'ї військовослужбовця запит для перевірки його сімейного стану.

Районний військовий комісар, одержавши документи від командира військової частини або заяву безпосередньо від родичів військовослужбовця про дострокове звільнення в запас, призначає комісію, яка перевіряє в десятиденний строк сімейний стан родичів військовослужбовця. За результатами перевірки складається акт обстеження, який надсилається для розгляду обласному військовому комісару.

Обласний військовий комісар зобов'язаний у триденний строк розглянути документи про дострокове звільнення військовослужбовця зі строкової військової служби і за наявності законних підстав надіслати їх командиру військової частини, де проходить службу військовослужбовець.

У разі відсутності законних підстав для дострокового звільнення військовослужбовця зі строкової військової служби за сімейними обставинами обласний військовий комісар надає заявнику відповідь про причини відмови і повідомляє про це командира військової частини, де проходить службу військовослужбовець.

Командир військової частини не пізніше трьох діб після отримання від обласних військових комісарів акта обстеження сімейного стану родичів військовослужбовця та нотаріально завірених копій документів, що підтверджують причину дострокового звільнення, зобов'язаний:

1) за наявності законних підстав для дострокового звільнення військовослужбовця, за винятком зміни сімейних обставин, пов'язаної з народженням у нього дитини, надіслати документи за підпорядкованістю.

Рішення про дострокове звільнення військовослужбовця приймається не пізніше ніж через три дні з дати надходження відповідних документів начальником штабу виду Збройних Сил України, оперативного командування, а для військових частин центрального підпорядкування - начальником структурного підрозділу Генерального штабу Збройних Сил України, який відповідає за кадрову роботу. Командир військової частини на підставі одержаного рішення не пізніше ніж через три дні звільняє військовослужбовця достроково в запас за сімейними обставинами;

2) за наявності законних підстав для дострокового звільнення військовослужбовця у зв'язку зі зміною сімейних обставин, пов'язаною з народженням у нього дитини, прийняти рішення про звільнення військовослужбовця в запас;

3) у разі відсутності законних підстав для дострокового звільнення із строкової військової служби надати відповідь обласному військовому комісару (заявнику) із зазначенням причин відмови (пункти 213 та 214 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженого Указом Президента України від 10 грудня 2008 року № 1153/2008).

Для дострокового звільнення військовослужбовців строкової військової служби із служби за станом здоров’я військовослужбовцям необхідно пройти медичний огляд військово-лікарськими комісіями з питання придатності до військової служби, за направленням командира військової частини, у якій проходить військову службу військовослужбовець (підпункту «а» пункту 6.1 глави 6 розділу ІІ Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 14 серпня 2008 № 402 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 листопада 2008 року за № 1109/15800).


 

 

Фінансово-економічне управління

 


Про надання оновленої довідки про розмір грошового забезпечення з урахуванням основних та додаткових видів грошового забезпечення станом на 05.03.2019 відповідно до постанови  Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року  № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» у зв’язку з визнанням нечинними пунктів 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та набранням сили рішенням Верховного Суду від 17.12.2019 у зразковій справі № 160/8324/19 про визнання протиправними дії Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України у відмові Кіріші М.С. у підготовці та надання довідки до територіального органу Пенсійного фонду України.

 

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та в спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.

Згідно з пунктом 3 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від    13 лютого 2008 року № 45 (далі – Порядок), довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, готуються уповноваженими органами на підставі списку осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. Списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, згідно з пунктом 2 Порядку складаються головними управліннями Пенсійного фонду України та подаються до органів, які уповноважені  рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Довідка про розмір грошового забезпечення з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.03.2018 може бути підготовлена після надходження  від органу Пенсійного фонду України списку осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.

Підготовка довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій особам, звільненим з військової служби у внутрішніх військах МВС України та Національній гвардії України до 07 листопада 2015 року, належить до компетенції уповноваженого органу Міністерства внутрішніх справ України.


 

Про надання довідки про розмір грошового забезпечення за відповідною посадою на  1 березня 2018 року (чи більш пізнішу дату) за нормами, установленими постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» для призначення пенсії по інвалідності громадянам, які проходили військову службу за контрактом та були звільнення з військової служби за станом здоров’я до 01.03.2018 року та отримали групу інвалідності пов’язану з проходженням військової служби (захистом Батьківщини) після 01.03.2018 року.

 

 

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та в спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.

Порядок подання та форма довідки про розмір грошового забезпечення за відповідною посадою на 1 березня 2018 року (чи більш пізнішу дату) за нормами, установленими постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», на сьогодні нормативними актами не визначені.

Зазначена довідка може бути підготовлена після внесення змін до відповідних нормативно-правових актів.

Головне управління Національної гвардії України отримало відповідь від Міністерства соціальної політики України від 27.06.2019 № 12136/0/2-19/54, у якій зазначено, що Мінсоцполітики повідомило Пенсійний фонд України про необхідність унесення відповідних змін до постанови Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1 «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».