НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52

Сьогодні, у Залі Пам’яті на території Міністерства оборони України відбувся щоденний ранковий церемоніал вшанування захисників України, які загинули цього дня у різні роки під час миротворчих операцій в гарячих точках світу та внаслідок російської збройної агресії на сході України, в районі проведення антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил.

 

У пам’ятному заході взяли участь рідні та близькі загиблих героїв, командування та представники Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Міністерства оборони, Генерального штабу Збройних сил України, офіцери та працівники структурних підрозділів оборонного відомства. 

 

Присутні вшанували пам’ять захисників України хвилиною мовчання та поклали квіти до Стели Пам’яті, а салютна група виконала символічні постріли у повітря. 

Дзвін Пам’яті пролунав 10 разів…

 

У цей день загинуло десять українських військових, серед них миротворець старший лейтенант Ігор Киналь.

 

На Балкани Ігор вирушив 2007 року. Від 14 грудня 2007 – на посаді заступника командира оперативного взводу Спеціального миротворчого підрозділу МВС України в міжнародній операції ООН з підтримки миру і безпеки в Косово. Також був перекладачем під час переговорів із загонами місії ООН з інших країн.

 

У середині лютого 2008 року українському підрозділу доручили охорону окружного суду в змішаному сербсько-албанському місті Митровиці, де планувалося слухання резонансної справи. 17 березня навколо приміщення суду почалися масові заворушення. Під час проведення спеціальної операції щодо звільнення захопленого приміщення сталося зіткнення між агресивно налаштованим натовпом та поліцейськими силами ООН, до складу яких входив і Спеціальний миротворчий підрозділ МВС України. Того дня протестувальники обстріляли з вогнепальної зброї та закидали гранатами поліцейський відділок, який охороняли українські, польські та французькі миротворці. У результаті зіткнень старший лейтенант Ігор Киналь отримав чисельні поранення та був доставлений у госпіталь Американської військової бази Бон-Стіл. Попри всі зусилля міжнародних медиків, Ігор помер.

 

За мужність та самовіддані дії під час виконання спеціального завдання у міжнародній миротворчій операції старший лейтенант Киналь Ігор Богданович нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно), нагрудним знаком «Хрест Слави» (посмертно), медаллю Дага Хаммаршельда (посмертно).

 

Пресслужба НГУ