НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Сьогодні у Меморіальному комплексі на території Міністерства оборони України відбувся щоденний церемоніал вшанування захисників України, які загинули цього дня у різні роки внаслідок збройної агресії на сході України. Традиційно був проведений ритуал перегортання сторінки Книги пам’яті.

У пам’ятному заході взяли участь родичі загиблих захисників, представники Національної гвардії України, Міністерства оборони, Генерального штабу Збройних сил України, офіцери та працівники структурних підрозділів оборонного відомства.
Присутні вшанували пам’ять захисників України хвилиною мовчання та поклали квіти до Стели пам’яті, а салютна група виконала символічні постріли у повітря в їхню честь.

Цього дня  внаслідок російської агресії на сході України загинуло 13 українських військових, серед них один гвардієць
солдат ШЛЕМКЕВИЧ Богдан Васильович. Він був старшим дресирувальником кінологічної групи військовій частині 4114 Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України.

Перед призовом до лав Національної гвардії України Богдан закінчив Волинську православну академію, захистив диплом бакалавра. Духовна школа йому дала все, щоб стати священником, але замість продовження навчання в магістратурі він обрав військову службу.

 

У квітні 2014 року Богдан мав повернутися додому. Його з нетерпінням чекали рідні і дівчина. Але через ситуацію в країні службу продовжили. У складі своєї військової частини хлопець поїхав на Схід країни. До останнього близькі не знали, де він.

 

9 травня 2014 року групою терористів близько шістдесяти осіб, озброєних автоматичною зброєю, була здійснена атака на Маріупольський міський відділ внутрішніх справ. В цей час в будівлі зібрались представники Антитерористичного центру на нараду з питань забезпечення громадського порядку та стабілізації ситуації в місті. У міськвідділі та на підступах до нього стався бій, який перетворився в повномасштабне бойове зіткнення між сепаратистами та військовослужбовцями Національної гвардії, співробітниками МВС, підрозділами Збройних сил України.

У результаті перестрілки нацгвардійці зазнали втрат, Богдан Шлемкевич незважаючи на бронежилет отримав смертельне поранення.

Пресслужба НГУ