НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Сьогодні, 2 листопада у Залі Пам’яті на території Міністерства оборони України відбувся щоденний ранковий церемоніал вшанування захисників України, які загинули цього дня у різні роки під час миротворчих операцій в гарячих точках світу та внаслідок російської збройної агресії на сході України, в районі проведення антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил.

 

У заході взяли участь близькі та рідні загиблих героїв, представники керівництва оборонного відомства, командування та представники Національної гвардії України, офіцери та працівники структурних підрозділів Міністерства оборони і Генерального штабу ЗС України.

 

Усього дзвін сьогодні пролунав чотири рази

Заходи вшанування пройшли і в рідних містах героїв та в районі проведення операції Об’єднаних сил.

 

2 листопада – чорна сторінка в історії 11 бригади: цього дня загинули підполковник Геннадій Хитрик та солдат Микола Руснак, що проходили службу та боронили Україну від російського агресора у лавах військової частини 3012. Пам’ять героїв вшанували покладанням квітів, їхнім родинам передали матеріальну допомогу.

 

Командування та особовий склад угруповання НГУ в ОТУ «Схід» вшанували пам’ять військовослужбовців та поклали квіти до пам’ятника загиблих воїнів, а військовий священник провів молебень.

 

«Вони відважно несли службу, виконували свої обов’язки на сто відсотків. Але не змогли повернутися додомуадже ворог не дав їм такої можливостіВічна пам’ять героям», – зазначив підполковник Олександр Заболотний.

 

Хитрик Геннадій Васильович

Начальник групи бойової та спеціальної підготовки військової частини 3012 Південного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України майор Геннадій Хитрик дорожив військовою службою в Національній гвардії України та був прикладом для інших військовослужбовців.

 

Геннадій Васильович брав участь у проведенні антитерористичної операції на сході України, де виявляв мужність та героїзм, сміливість, витримку та патріотизм. 2 листопада 2014 року він виконував бойове завдання на блокпосту на окраїні міста Маріуполь Донецької області. При огляді автомобіля, який рухався до міста, раптово пролунав вибух. Офіцер отримав численні осколкові поранення, був евакуйований до міської лікарні міста Маріуполя, але під час надання медичної допомоги помер.

 

За сумлінне виконання службових обов’язків, відданість Військовій присязі та українському народові, зразкове виконання службово-бойових завдань, виявлену особисту мужність і героїзм в умовах загрози життю та здоров’ю майор Геннадій Хитрик нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

 

Курбатов Станіслав Вікторович

Водій-санітар 1-го протитанкового відділення взводу вогневої підтримки спеціального призначення батальйону спеціального призначення військової частини 3035 Східного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України старший солдат Станіслав Курбатов проходив військову службу за контрактом з травня 2017 року, проте встигнув зарекомендувати себе добре підготовленим, хоробрим та старанним військовослужбовцем.

 

Виконуючи службово-бойові завдання у зоні проведення антитерористичної операції на сході України, Станіслав Вікторович пильно ніс службу на блокпостах, ретельно здійснював прикриття позицій, забезпечував перевезення поранених, неодноразово діяв на лінії зіткнення. 1 листопада 2017 року розвідувальна група, до складу якої входив старший солдат Курбатов, виконувала бойове завдання у районі міста Мар’їнки, висунувшись вглиб окупованої території. Під час подолання мінно-вибухових загороджень сталося непоправне: вибух протипіхотної міни обірвав життя командира групи майора Сергія Сиротенка, а старший солдат Курбатов дістав тяжку мінно-вибухову травму та численні осколкові поранення. Наступного дня Станіслав Вікторович помер.

 

За сумлінне виконання службових обов’язків, відданість Військовій присязі та українському народові, зразкове виконання службово-бойових завдань, виявлену особисту мужність і героїзм у складних умовах загрози життю та здоров’ю старший солдат Станіслав Курбатов нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

 

Руснак Микола Анатолійович

Кулеметник 1-го відділення 3-го стрілецького взводу 3-ї стрілецької роти військової частини 3012 Південного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України солдат Микола Руснак зарекомендував себе дисциплінованим військовослужбовцем.

 

Микола Анатолійович брав участь у проведенні антитерористичної операції на сході України, де виявляв розумну ініціативу, мужність та героїзм, сміливість та патріотизм.

 

2 листопада 2014 року він виконував бойове завдання на блокпосту на окраїні міста Маріуполь Донецької області. При огляді автомобіля, який рухався до міста, раптово пролунав вибух, у результаті якого солдат Руснак загинув.

 

За сумлінне виконання службових обов’язків, відданість Військовій присязі та українському народові, зразкове виконання службово-бойових завдань, виявлену особисту мужність і героїзм в умовах загрози життю та здоров’ю солдат Микола Руснак нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Присутні вшанували пам’ять захисників України хвилиною мовчання та поклали квіти до Стели Пам’яті.


Вічна пам’ять Героям, які полягли в боях за нашу вільну, незалежну Україну! Вічна Слава Героям!

Довідка. Зала пам’яті захисників України створена на вшанування пам’яті військовослужбовців, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України. Її спеціально розташовано таким чином, щоби й військовослужбовці, працівники Міноборони та Генерального штабу, й пересічні громадяни могли зайти до Зали та віддати шану своїм захисникам.

 

Біля споруди Зали пам’яті облаштовано плац для проведення урочистих церемоніальних заходів та Пам’ятний знак, у якій вмонтовано осколки снарядів із Дзвоном Пам’яті. Щоденний поминальний ритуал здійснюється ударами дзвону, залежно від кількості загиблих у цей день.

 

В середині Зали пам’яті, на спеціальних подіумах, розміщено Книги пам’яті з іменами загиблих. Структура Книг побудована за принципом календаря: один розворот — один день, де згадуються всі загиблі у цей день за всі роки.

 

Пресслужба НГУ