НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Сьогодні, 18 липня, у Залі Пам’яті на території Міністерства оборони України відбувся щоденний ранковий церемоніал вшанування захисників України, які загинули цього дня у різні роки під час миротворчих операцій в гарячих точках світу та внаслідок російської збройної агресії на сході України, в районі проведення антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил.

У заході взяли участь представники керівництва оборонного відомства, командування та представники Національної гвардії України, офіцери та працівники структурних підрозділів Міністерства оборони і Генерального штабу ЗС України.

Усього дзвін сьогодні пролунав сімнадцять разів. Присутні вшанували пам’ять захисників України хвилиною мовчання та поклали квіти до Стели Пам’яті.

Вічна пам’ять Героям, які полягли в боях за нашу вільну, незалежну Україну! Вічна Слава Героям!

Блозва Костянтин Васильович

Гранатометник гранатометного відділення ручних протитанкових гранатометів гранатометного взводу батальйону спеціального призначення (резервного) військової частини 3027 Північного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України солдат резерву Костянтин Блозва з липня 2014 року брав участь в антитерористичній операції на сході України.

Під час виконання службових обов’язків виявив мужність і самовідданість. 18 липня 2014 року Костянтин Васильович був у складі групи, яка проводила розвідку місцевості на околиці міста Артемівськ Донецької області в напрямку міста Попасне Луганської області.

Близько 16-ї години 30 хвилин група потрапила у засідку терористів та прийняла бій з переважаючими силами противника. Під час бою солдат резерву Блозва отримав вогнепальне поранення, несумісне з життям.

За сумлінне виконання службових обов’язків, відданість Військовій присязі та українському народові, зразкове виконання службово-бойових завдань, виявлену особисту мужність і героїзм в умовах загрози життю та здоров’ю солдат резерву Костянтин Блозва нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Черняк Ігор Васильович

Старший санітар 3-го відділення 1-го взводу 2-ї роти батальйону спеціального призначення (резервного) військової частини 3027 Північного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України солдат резерву Ігор Черняк з липня 2014 року брав участь в антитерористичній операції на сході України.

Під час виконання службових обов’язків виявив мужність і самовідданість.

18 липня 2014 року Ігор Васильович був у складі групи, яка проводила розвідку місцевості на околиці міста Артемівськ Донецької області в напрямку міста Попасне Луганської області.

Близько 16-ї години 30 хвилин група потрапила у засідку терористів та прийняла бій з переважаючими силами противника. Під час бою солдат резерву Черняк отримав вогнепальне поранення, несумісне з життям.

За сумлінне виконання службових обов’язків, відданість Військовій присязі та українському народові, зразкове виконання службово-бойових завдань, виявлену особисту мужність і героїзм в умовах загрози життю та здоров’ю солдат резерву Ігор Черняк нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

 

Бохонько Сергій Сергійович

Стрілець 2-ї роти батальйону спеціального призначення (резервного) військової частини 3027 Північного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України солдат резерву Сергій Бохонько з липня 2014 року брав участь в антитерористичній операції на сході України. Під час виконання службових обов’язків виявив мужність і самовідданість.

18 липня 2014 року Сергій Сергійович був у складі групи, яка проводила розвідку місцевості на околиці міста Артемівськ Донецької області в напрямку міста Попасне Луганської області.

Близько 16-ї години 30 хвилин група потрапила у засідку терористів та прийняла бій з переважаючими силами противника. Під час бою солдат резерву Бохонько отримав вогнепальне поранення, несумісне з життям.

За сумлінне виконання службових обов’язків, відданість Військовій присязі та українському народові, зразкове виконання службово-бойових завдань, виявлену особисту мужність і героїзм в умовах загрози життю та здоров’ю солдат резерву Сергій Бохонько нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

 

Пресслужба НГУ

 

Довідка. Зала пам’яті захисників України створена на вшанування пам’яті військовослужбовців, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України. Її спеціально розташовано таким чином, щоби й військовослужбовці, працівники Міноборони та Генерального штабу, й пересічні громадяни могли зайти до Зали та віддати шану своїм захисникам.

Біля споруди Зали пам’яті облаштовано плац для проведення урочистих церемоніальних заходів та Пам’ятний знак, у якій вмонтовано осколки снарядів із Дзвоном Пам’яті. Щоденний поминальний ритуал здійснюється ударами дзвону, залежно від кількості загиблих у цей день.

В середині Зали пам’яті, на спеціальних подіумах, розміщено Книги пам’яті з іменами загиблих. Структура Книг побудована за принципом календаря: один розворот — один день, де згадуються всі загиблі у цей день за всі роки.