НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Сьогодні, у Меморіальному комплексі на території Міністерства оборони України відбувся щоденний церемоніал вшанування захисників України, які загинули цього дня у різні роки внаслідок збройної агресії на сході України.

 У цей день Дзвін Пам’яті пролунав десять разів, вшановуючи загиблих героїв-захисників.

 

Серед тих, хто віддав життя, захищаючи Україну від російської збройної агресії – військовослужбовець НГУ молодший сержант Іван Сотнік.

Присутні вшанували пам’ять захисників України хвилиною мовчання та поклали квіти до Стели Пам’яті.

Молодший сержант Сотнік Іван Андрійович – боєць батальйону спеціального призначення «Донбас» Східного оперативного об’єднання Національної гвардії України.

Народився 18 серпня 1987 року в селі Грудки Камінь-Каширського району Волинської області. Закінчив 9 класів загальноосвітньої школи, військовий ліцей, в 2009 році – Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого (нині – Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, місто Харків).

Мешкав в місті Луцьк Волинської області. До травня 2014 року працював в органах державної виконавчої служби Волинської області.

У травні 2014 року добровольцем вступив на захист України. Пройшов підготовку в учбовому центрі Національної гвардії України.

З 2014 року брав участь в антитерористичній операції на сході України, в боях за місто Дебальцеве, за село Широкине Новоазовського (нині – Волноваського) району Донецької області.

2 травня 2015 року під час виконання службово-бойового завдання в районі опорного пункту, який заходився на південно-західній околиці села Широкине. Унаслідок ворожого пострілу зі снайперської гвинтівки, молодший сержант Сотнік отримав вогнепальне кульове сліпе проникаюче поранення лобно-тім’яної області. Його було доставлено до лікарні швидкої медичної допомоги міста Маріуполь Донецької області, де він від отриманого поранення помер.

За сумлінне виконання службових обов’язків, високі показники в зміцненні законності та правопорядку, відданість Військовій присязі та українському народові, зразкове виконання службово-бойових завдань, виявлену особисту мужність і героїзм у складних умовах загрози життю та здоров’ю гвардієць нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Вічна пам’ять Героям, які полягли в боях за нашу вільну, незалежну Україну! Вічна Слава Героям!

Пресслужба НГУ