НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У Західному оперативно-територіальному об’єднанні Національної гвардії України відбулись п’ятиденні збори з гранатометними розрахунками військових частин. Де щодня з нацгвардійцями проводили заняття інструктора з бойової  підготовки та ті, хто мають реальний бойовий досвід в районі проведення АТО/ООС. Максимальну увагу приділяли практичним діям.

«Основне, що повинен вміти особовий склад по завершенню зборів – це вести влучний вогонь індивідуально, так і в складі розрахунку, – говорить заступник начальника Західного територіального управління Національної гвардії України  полковник Петро Шуляк. – Окрім того, розрахунки повинні орієнтуватись на місцевості, вміло здійснювати зміну вогневої позиції, встановлювати та вести переговори засобами зв’язку».

Самі гвардійці кажуть, що влучно вести вогонь з ручного протитанкового  гранатомета – це не так складно, як може здатись на перший погляд. Важливіше довіряти своєму побратиму, діяти з ним злагоджено та чітко.

«Гранатометник постійно повинен спостерігати за полем бою, зберігаючи спокій та синхронність дій, а також вести вогонь на ураження наземних цілей, броньованих засобів ворога і знищувати ворожі вогневі точки. Гранатометний розрахунок – це безпосередньо гранатометник та його помічник. Роль помічника – прикривати мене під час моєї роботи та допомагати готувати боєприпаси. Відтак, від нашої злагодженої роботи залежить результат», – пояснює гранатометник старший солдат Павло Матвійчук.

Особливу увагу приділили практичному відпрацюванню надання першої медичної допомоги при отриманні травм і поранень. Навчання завершилися практичними стрільбами, під час яких гранатометники виконували визначені вправи.

 

Аліна Новікова, Василь Балан