НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У військових частинах Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України триває вакцинація особового складу від коронавірусної інфекції. Загалом у військових частинах Західного ОТО вже понад 76% військовослужбовців вакциновано першою дозою вакцини, 45% отримали другу дозу вакцини.

Зокрема у військовій частині 3053, що дислокується у Хмельницькому, понад 50% особового складу отримали (повну) вакцинацію двома дозами.

Решта військовослужбовців, що очікують на завершення вакцинації, будуть щеплені протягом найближчих тижнів.

«Я одним з перших у військовій частині щепився від COVID-19, оскільки розумію, що це мій особистий внесок у подолання інфекції, це мій приклад для решти військовослужбовців та просто громадян, розповідає головний сержант військової частини 3053 штаб-сержант Віталій Дмитришин. – Масове щеплення – це той єдино можливий шлях зупинити пандемію і кожен з нас має сприяти цьому».

Як стверджують лікарі, вакцинація є єдиним надійним безпечним шляхом подолання пандемії взагалі й більш надійним захистом від захворювання конкретної людини без шкоди для здоров’я, а побічні реакції від вакцин мінімальні. Певне занепокоєння побічними реакціями від використання вакцин, як то тромбози, є необґрунтованими й не доведеними клінічними дослідженнями.

«Вакцинація дасть можливість сформувати стійкий імунітет кожного щепленого зокрема, а також – колективний імунітет, та запобігти розповсюдженню інфекційної хвороби COVID-19,зазначає т.в.о. начальника медичної служби – начальника медичного пункту військової частини 3053 штаб-сержант Олексій Пушкарук. – Виробники вакцин заявляють про стовідсоткову гарантію після двох доз вакцинації від смертельних випадків і тяжких перебігів, а від симптоматичного перебігу COVID – понад 85%, а ті 15%, що залишаються, перебігатимуть легко. А саме це є головною метою вакцин».

Нагадаємо: Вакцинація від COVID-19 в Національній гвардії України почалась у березні 2021 року. Її здійснюють переважно у закладах охорони здоров’я МВС, або мобільні бригади Міністерства охорони здоров’я, які із вакциною та усім необхідним прибувають до медичних пунктів військових частин.

Марина Березюк
Фото автора