НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У місті Вараш у військовій частині 3045 Національної гвардії України відбулося урочисте відкриття масштабного навчально-тренувального комплексу «Сармат». Цей сучасний комплекс дасть можливість удосконалити систему професійної підготовки, значно підвищить професійну майстерність військовослужбовців, що виконують завдання з фізичного захисту атомних електростанцій.

Зазначений проєкт реалізовано в рамках Глобального партнерства між Україною та Сполученими штатами Америки щодо надання Національною адміністрацією ядерної безпеки США підрозділам Національної гвардії з охорони ядерних установок матеріально-технічної допомоги на загальну суму понад 350 тисяч доларів.

«Відкриття зазначеного комплексу раніше термінів, визначених проєктом, було б не можливе без активної підтримки та твердої позиції Генерального директора ВП «Рівненська АЕС» Павла Павлишина, який тісно співпрацює з військовою частиною 3045 Національної гвардії України», – зазначив у своєму виступі начальник управління з охорони важливих державних об’єктів Головного управління НГУ полковник Віктор Грабчак.

Вдосконалення професійної підготовки військовослужбовців НГУ, що виконують завдання з фізичного захисту атомних електростанцій, сприятиме підвищенню рівня безпеки та забезпечить ефективне реагування  підрозділів з охорони АЕС на наявні та потенційні виклики та загрози безпеці об’єктів.

Комплекс складається із системи взаємопов’язаних складових, що застосовуються за різними сценаріями, у найрізноманітніших комбінаціях, з дуже гнучкими налаштуваннями. У різних місцях будівлі можуть розташовуватись макети заручників та правопорушників, які можуть «вражати» вогнем зі стрілецької зброї та ручними гранатами військовослужбовців, які навчаються. Усі статистичні дані та відео з екшин-камер виводиться на пульт управління комплексу, де можна провести глибокий аналіз дій як кожного військовослужбовця, так і підрозділу загалом. Також у комплекс входять квадрокоптер для проведення зовнішньої розвідки, планшет парамедика для імітації надання першої медичної невідкладної допомоги та система контрснайперської боротьби.

Крім цього, за потреби, можливе часткове застосування складових разом із системою «Скіф» і на відкритій місцевості.

Навчально-тренувальний комплекс планується використовувати для всебічної підготовки військовослужбовців підрозділів спеціального призначення військових частин з охорони важливих державних об’єктів, а також підрозділів спеціального призначення інших силових структур.

Анатолій Ціпкайло

фото автора та Надії Тимофєєнко