НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

23 вересня на базі військової частини 3044 Національної гвардії України, що охороняє Южноукраїнську АЕС, проводились повномасштабні двосторонні тактикоспеціальні навчання з використанням зброї та пристроїв не летальної дії, які імітують ведення реального бою.

З метою вдосконалення системи підготовки особового складу військової частини з охорони важливих державних об’єктів, на Южноукраїнській АЕС під керівництвом Головного управління НГУ були проведенні повномасштабні двосторонні тактико-спеціальні навчання, участь в яких прийняли військовослужбовці військової частини 3044 спільно з службою фізичного захисту ВП ЮУАЕС, Службою безпеки України, підрозділами ДСНС, Національної поліції України, представниками ДП «НАЕК «Енергоатом», адміністрації об’єкту та медичного персоналу АЕС.

В ході проведення навчань Южноукраїнські гвардійці разом із взаємодіючими підрозділами показали високий рівень підготовки та відпрацювали ряд ввідних по знешкодженню та затримання умовних порушників, які намагались несанкціоновано проникнути на об’єкт з метою здійснення умовної диверсії, локалізації пожеж та надання медичної допомоги. Для знешкодження умовних правопорушників, військовослужбовці активно використовували лазерну систему «Скіф», що дає можливість імітувати ведення реального бою без використання бойових набоїв.

За результатами проведених навчань всі учасники об’єктового плану взаємодії, які брали участь в навчанні в повному обсязі забезпечили оперативність та злагодженість спільних дій на спроби вчинення теракту або диверсії на об’єкті ВП «Южноукраїнська АЕС».

Автор: підполковник Ігор Моспан
Фото: Яна Ковальська