НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

27 квітня на вулиці Генерала Жмаченка, 20 в Києві встановили пам’ятний знак та відкрили Алею пам’яті Олександра Звінника, який загинув під час виконання бойового завдання у зоні проведення АТО на сході України.

Ініціатором виступила Громадська організація «Парк Жмаченка» з місцевих жителів, які народним коштом реконструюють зелену зону.

Мати досі не може стримати сліз від важкої втрати. Єдиний син загинув зовсім молодим – за кілька днів після свого 23-х річчя. Це сталося 5 вересня 2014 року поблизу населеного пункту Тельманове, Донецької області під час виконання службово-бойового завдання, внаслідок обстрілу колони авто-та бронетехніки Національної гвардії України.

Солдат Звінник, який йшов вторим в колонні та ще чотири його побратими загинули на місці.

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, Указом Президента України Олександр Звінник посмертно нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

«Олександр Звінник загинув захищаючи незалежність України на війні з зовнішнім ворогом, а ми захищаємо Україну зсередини – боремося проти свавілля та доглядаємо за парком», – підкреслив Андрій Меженко, керівник громадської організації «Парк Жмаченка».

Мати загиблого Наталя та ветерани АТО Дніпровського району подякували жителям за те, що намагаються вберегти пам’ять про подвиг військових. 

«Важко підбирати слова, коли щороку втрачаєш друзів. Іде війна. І ці хлопці віддали найцінніше за нас, щоб ми могли жити, працювати та виховувати свої дітей»,  –  зазначив Володимир Сергієвський (Ірландець), голова ГО «Рада ветеранів АТО Дніпровського району м. Києва».

 

Пресслужба НГУ