НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Упродовж п’яти днів гранатометники військових частин Східного територіального об’єднання вдосконалювали свою бойову підготовку і відпрацьовували вправи стрільби з 40-міліметрового гранатомета РПГ-1. Під Харковом, Маріуполем, в Сумах і Слов’янську до зборів залучили всіх штатних гранатометників підрозділів.

Гранатометний розрахунок складається з двох гвардійців. Це єдина команда, яка має діяти злагоджено і чітко. У розрахунку бійці взаємозамінні, і обидва повинні однаково вправно володіти зброєю.

«Гранатометний розрахунок – це безпосередньо гранатометник та його помічник. Помічник мусить прикривати мене під час моєї роботи. Окрім того – допомагати готувати боєприпаси. Відтак, від нашої злагодженої роботи залежить результат», – говорить гранатометник Сумського батальйону старший солдат Віталій Донець.

Спочатку гвардійці-гранатометники опановували теоретичні тонкощі, потім мали успішно поєднати теорію із практичним відпрацюванням.

«Гранатометник має знати та володіти низкою умінь та навичок. Це і знання матеріальної частини зброї, порядок її догляду та обслуговування, вміти самостійно проводити вивірку оптичного прицілу та вміло використовувати зброю безпосередньо в бою», – розповідає командир відділення інструкторів військової частини 3051 старший лейтенант Ігор Степанов.

Сергій Андрущенко проходить службу у 5-ій Слобожанській бригаді на посаді гранатометника понад 2 роки. Його помічник солдат Максим Мирошниченко на подібних зборах вперше, тому до практичних стрільб готувалися ретельно.

«Головне це зберігати спокій та синхронність дій. Розуміємо один одного навіть без слів, за допомогою жестів. У цьому нам допомагає повсякденна служба», – розповідає Сергій Андрущенко.

«Хоча стріляв вперше, але взагалі не хвилювався. Досвідчені інструктори навчали і поправляли, тому на рубіж відкриття вогню я вийшов впевнений у своїх знаннях. Найголовніше у роботі гранатометників – злагодженість дій та практика», – ділиться Максим Мирошниченко.

На зборах гвардійці вивчали топографію, демонстрували знання у тактико-технічних характеристиках зброї, її будови, показали вміння приводити зброю до бойового стану.

«Гранатометна «пара» може діяти як самостійно, так і у складі підрозділу. Тому вправи стрільб ми моделювали так аби відпрацювати дії гранатометників у наступі та обороні. Виконання вправ відбувається, допоки чіткий і злагоджений алгоритм дій не буде відпрацьований», – зазначає командир відділення інструкторів військової частини 3005 лейтенант Сергій Шкабатура.

Гранатометники 12-ої бригади оперативного призначення імені Дмитра Вишневецького відточували майстерність поблизу Маріуполя на загальновійськовому полігоні.

«Збори складалися з теорії та практики. Теоретична частина передбачала ретельне вивчення топографії, тактико-технічних характеристик зброї її будови, а практична – пройшла в польових умовах, а саме вироблення у гранатометників навичок ведення сучасного бою, розвідки місцевості та вміння швидко орієнтуватися у складних тактичних обставинах», – говорить військовослужбовець Маріупольської бригади Євген Степченко.

Завершальним етапом навчань стали практичні стрільби, під час яких гранатометники виконували визначені вправи зі штатної зброї. Крім того, гранатометні розрахунки здійснювали постріли з PSRL-1, використовуючи пристрої для навчальної стрільби «ПУС-7». Ці пристрої, маючи калібр 7,62 міліметра, здійснюють імітацію пострілу гранати.

Одним з найважливіших аспектів в роботі розрахунків було вміння злагоджено та упевнено діяти в парі, все під чітким керівництвом інструкторів та командирів.

«Кожен гранатометник працює в парі зі своїм помічником і при цьому виконує ряд тактичних дій, які мають сприяти виживанню бійців та виконанню ними бойової задачі. Це єдина команда, яка має діяти злагоджено і чітко. Спочатку вони розрахунком висуваються  на вогневий рубіж, займають свої позиції, помічник допомагає зарядити гранатомет та прикриває гранатометника з автоматичної зброї. Гранатометник  виконує постріл з РПГ по різних цілях. Потім зброю знову перезаряджають і змінюють укриття. Така вправа відбувається кілька разів, допоки чіткий і злагоджений алгоритм дій не буде відпрацьований до автоматизму», – зазначив старший офіцер з бойової підготовки військової частини 3057 майор Володимир Чепіль.

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ

Діана Краснікова, Вадим Вигінний, Анатолій Кравченко